Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD šefs atklāj, ka sodītais ugunsdzēsējs «neko nesameloja»

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieks, pret kuru ierosināta disciplinārlieta par izteikumiem medijos, neko nesameloja, taču ir sodīts, jo neievēroja kārtību, kādā tiek sniegta informācija iedzīvotājiem.

VUGD šefs Oskars Āboliņš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja: «Speciālā dienesta pakāpē ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi, ja mēs informējam sabiedrību, tas nevienam nav aizliegts, taču ir iekšēja kārtība, kādā amatpersonas veic sabiedrības informēšanu un kādā veidā tā sniegta informācija iedzīvotājiem.»

«Cilvēks neko nesameloja, informācija bija patiesa, taču iedzīvotājiem nepieciešams sniegt precīzu un pilnvērtīgu informāciju par situāciju, vajadzēja skaidrot, kādi ir resursu piesaistīšanas plāni gadījumos, ja notiek šādas nelaimes,» sacīja Āboliņš.

Viņš norādīja, ka šai disciplinārlietai pievērsta saasināta uzmanība un slikti, ka tas notiek Zolitūdes traģēdijas kontekstā.

Āboliņš arī uzsvēra, ka viņš kā dienesta vadītājs nekad nav slēpis sarežģīto situāciju ar tehniku reģionos un kolēģis to tikai vēlreiz ir izgaismojis.

Jau vēstīts, ka VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2.daļas komandierim-leitnantam Jānim Seņkānam piemērots rājiens par izteikumiem Kurzemes televīzijā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Seņkāns televīzijai izklāstījis viedokli par pārdzīvoto traģēdiju, atvadoties no trīs bojā gājušajiem kolēģiem un citiem līdzpilsoņiem. Seņkāns teicis, ka Liepājas ugunsdzēsēji bija gatavi doties palīgā Rīgas kolēģiem. Papildus glābējs piebildis, ka, iespējams, «mēs saviem spēkiem nebūtu tam gatavi», ja kaut kas tāds notiktu Liepājā. Viņš minējis problēmas ar tehniku un cilvēku resursiem. Šie izteikumi kļuvuši par iemeslu disciplinārlietas ierosināšanai, un Seņkānam piemērots viens no smagākajiem soda mēriem - rājiens.