Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nelemj par Bērnu slimnīcas Vecāku mājas apsaimniekotāja maiņu

Valdība vēl neizšķīrās, vai Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas Vecāku mājas apsaimniekošanu no «Bērnu slimnīcas fonda» no 1.janvāra pārņems nodibinājums «Ronald McDonald House Charities Latvija» (RMHC).

Jautājuma izskatīšana tika atlikta pēc «Bērnus slimnīcas fonda» lūguma. Kā aģentūra LETA noskaidroja Veselības ministrijā (VM), īpašums Rīgā, Vienības gatvē 45, 2009.gada 28.maijā tika nodots «Bērnu slimnīcas fondam» bezatlīdzības lietošanā uz desmit gadiem. Līgums paredzēja, ka ēkā ir jāizbūvē, jāuztur un jāapsaimnieko Vecāku māja.

Ēka tika pilnībā rekonstruēta un labiekārtota 2010.gadā, ieguldot tajā vairāk nekā 390 000 latu fonda savāktos privātpersonu un uzņēmumu ziedojumus. Vēlāk par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem Vecāku mājā tika ieviesta arī sociālas rehabilitācijas programma un atbalsta sistēma vecākiem, kuru bērni ilgstoši ārstējas stacionārā.

Kopš 2010.gada oktobra ar ziedotāju atbalstu Vecāku mājā ir nakšņojuši un sociālās rehabilitācijas programmā atbalstu saņēmuši vairāk nekā 750 slimnīcā ārstējamo bērnu vecāki.

Šogad fonds secinājis, ka mājas uzturēšana un minētā atbalsta sniegšana vecākiem ir saistīta ar augstām izmaksām, kuras fonds turpmāk nespēs patstāvīgi nodrošināt. Līdz ar to īpašums būtu jānodod RMHC, kas spētu sekmīgi turpināt 2009.gadā noslēgtā līguma izpildi.

Arī pats RMHC 20.novembrī VM adresētā vēstulē apliecina, ka ir gatavs ar 2014.gada 1.janvāri sākt apsaimniekot Vecāku māju, uzņemoties pilnu juridisko un finansiālo atbildību par tās uzturēšanu.

Latvijā RHMC darbojas kopš 2007.gada. Tā paspārnē izveidotas neskaitāmas Vecāku mājas visā pasaulē, un ikdienā tas nodrošina Vecāku māju darbību gan Eiropā, gan ASV.

RMHC finansiāli atbalsta galvenokārt vietējie un starptautiskie uzņēmumi un organizācijas, kuras sekmīgi darbojas Latvijā.