Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kažociņš nestrādās ažiotāžu izraisījušajā komisijā; grib iepauzēt komisijas darbu

Līdzšinējais Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās komisijas vadītājs Jānis Kažociņš iesniedzis atlūgumu un komisiju nevadīs, sociālajā tīklā «Twitter» apstiprinājusi Inese Voika. 

Kažociņš arīdzan nosūtījis vēstuli premjeram Valdim Dombrovskim.

Viņš tajā raksta: «Uzņemoties vadīt Sabiedrisko komisiju 2013.gada 21. novembra Zolitūdes traģēdijas apstākļu izvērtēšanai, es vēlējos ieguldīt visus savus spēkus, lai izvērtētu notikušo un izstrādātu priekšlikumus, lai novērstu kļūdas un līdzīgas traģēdijas nekad vairs neatkārtotos.»

Kažociņš skaidro, ka Latvijā šāda sabiedriskā organizācija tiek veidota pirmo reizi, līdz ar to normatīvajos aktos nav nostiprināts process, kā izveidot neatkarīgu, publisku komisiju, lai izvērtētu nelaimes gadījumus.

«Apzinos, ka komisijas veidošanas procesā tika pieļautas komunikācijas kļūdas starp iesaistītajām pusēm, kas sabiedrībā radīja šaubas par komisijas patiesajiem mērķiem,» izklāsta Kažociņš.

Viņš norāda: «Tāpat vēlos atzīt, ka pēc tam, kad sabiedriskās komisijas locekļi uzklausīja cietušo pārstāvju viedokli par palīdzības sniegšanu, es priekšlaicīgi uzrakstīju vēstuli, ar kuru vēlējos pievērst uzmanību iespējamiem trūkumiem palīdzības sniegšanā cietušajiem un viņu tuviniekiem. Vēstulē tika izmantoti nepārbaudīti fakti, par ko personīgi uzņemos pilnu atbildību.»

Viņš atzīst, ka tā rezultātā zaudējis sabiedrības atbalstu un apdraudējis komisijas turpmāko darbu. «Atvainojos visiem, kuri ir nepamatoti aizvainoti šīs vēstules dēļ. Uzskatu, ka bez sabiedrības atbalsta darbs komisijā man vairs nav iespējams. Tādēļ vēlos Jūs informēt, ka atkāpjos no komisijas priekšsēdētāja amata, lai komisija varētu turpināt darbu,» pauž Kažociņš.

Voika portālam «Apollo» apstiprināja, ka komisijas darbs uz laiku ir pārtraukts, jo atkāpies tās vadītājs.

Viņa uzskata, ka nākamais solis, kas būtu jāveic, ir komisijas darba plāna izstrādāšana un tālāk būtu jādomā par komisijas sastāva papildināšanu ar cilvēkiem, kuri uzskata, ka varētu uzlabot komisijas darbu. «Komisijas darbā ir jāiesaista cilvēki, kuriem ir viedoklis,» teica Voika.

Komisijai ir grūti uzsākt darbu arī demisionējušās valdības dēļ, komisijas darbs lielā mērā ir atkarīgs arī no tā, cik ātri izdosies izveidot jaunu valdību un kāda tā būs, «Apollo» sacīja Voika.

Jau ziņots, ka iepriekš izstrādātā komisijas izdevumu tāme sabiedrībā raisījusi diskusijas par komisijas izšķērdīgumu. Saskaņā ar minēto tāmi komisijai būtu jāpiešķir vairāk nekā 150 000 latu, vēstīja LETA.

Komisijā piekritušas darboties bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte un uzņēmēja Baiba Rubesa, kā arī «Sabiedrības par atklātību - Delna» pārstāve Inese Voika, kura gan šonedēļ pārtraukusi pildīt «Delnas» padomes priekšsēdētājas pienākumus.

Komisijas uzdevums būs izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

21.novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Zolitūdes traģēdija kļuva par lielāko nelaimi Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.