Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Juris Šics: Pēdējā posmā nevienam neslīdēja

 Kaut divnieks Andris un Juris Šici, tāpat kā visa Latvijas kamaniņu braucēju izlase, sezonas pirmajā pusē ar augstiem rezultātiem nav izcēlušies, pagaidām uztraukuma nav, sarunā ar aģentūru LETA izteicās Juris Šics.

Latvijas izlase atgriezusies mājās pēc pirmo piecu Pasaules kausa posmu maratona. Vankūveras olimpisko spēļu medaļniekiem Andrim un Jurim Šiciem līdz šim šosezon augstākā ir sestā vieta, kas tika izcīnīta Pasaules kausa trešajā posmā Vinterbergā.

«Vairāk vai mazāk esam apmierināti, jo šo pirmo sezonas pusi veltījām eksperimentiem, regulējumiem. Gandrīz katru dienu kaut ko mainījām, lai varētu saprast, kas nepieciešams aukstam laikam, siltam laikam un tamlīdzīgi,» teica jaunākais no brāļiem. «Protams, nebraucām par tām vietām, ko vēlējāmies, tomēr cīnījāmies.»

Juris Šics atzina, ka noslēdzošajos divos posmos Ziemeļamerikā visai Latvijas izlasei iegāza negaidīti lielais aukstums. «Ne Vistlerā, ne Pārksitijā iepriekš nekad nebijām bijuši tik aukstā laikā. Visa komanda faktiski apstājās, un tā bija kā neatrisināma mīkla. Ar to tagad pārtraukumā jātiek galā, jo janvārī aukstums var trāpīties vēl biežāk.»

Arī komandu stafetē sezonas pirmajās četrās sacensībās Latvija ar augstiem rezultātiem neizcēlās, vienu reizi finišējot ceturtajā vietā, bet pārējās - nedaudz zemāk.

«Pēdējā posmā nevienam neslīdēja, pirms tam varbūt bija kādas kļūdiņas. Eiropas trases, cerams, parādīs ko labāku,» optimistiski noskaņots sportists.

Kā zināms, kamaniņu braucējiem noslēgusies olimpiskā atlase un Latvija ieguvusi iespēju Soču olimpiskajās spēlēs piedalīties deviņu sportistu sastāvā - vīri Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, dāmas Ulla Zirne un Elīza Tīruma, kā arī divnieku ekipāžas Andris Šics/Juris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

«Visai izlasei galvenais sezonas pirmās puses mērķis ir izpildīts. Protams, nebūtu nekas slikts, ja brauktu augstāk, tomēr pagaidām uztraukuma nav,» teica Juris Šics.

Runājot par savu ekipāžu, pēc sezonas sākuma eksperimentiem brāļi Šici sapratuši, ka uz nākamajiem posmiem varēs doties ar vieglāku bagāžu, jo daudz kas tiks atmests malā. «Ņemsim vienas no pērnajām sliecēm un vienas no jaunajām.»

Pēc pieciem Pasaules kausa izcīņas posmiem kopvērtējumā Rubenis, Mauriņš un Kivlenieks atrodas otrā desmita beigās, sievietēm Tīruma ieņem 12.vietu, kamēr Zirne ir 23.pozīcijā, bet divniekos brāļiem Šiciem un Gudramovičam/Kalniņam attiecīgi astotā un 13.vieta.

Turpinājumā uzreiz pēc gadu mijas pasaules labākie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.

Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.