Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apstiprina jauno cenu noteikšanas metodiku valsts autoceļu uzturēšanai

Otrdien Ministru kabinets (MK) apstiprinājis VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs» (LAU) sniegtos pakalpojumus un to cenu noteikšanas metodiku, kas stāsies spēkā no 2014.gada 1.janvāra, «Apollo» informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Šobrīd valsts autoceļu ikdienas kompleksās uzturēšanas darbus veic LAU saskaņā ar VAS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) un LAU noslēgtajiem 12 «Par valsts autoceļu komplekso ikdienas uzturēšanu» laika periodā no 2007.-2014.gadam» līgumiem, kas nosaka gan sniedzamos pakalpojumus, gan pakalpojuma cenu saskaņā ar atklātā konkursā iesniegtajiem piedāvājumiem.

Saskaņā ar grozījumiem likumā «Par autoceļiem» satiksmes ministrs turpmāk slēgs deleģēšanas līgumu uz septiņiem gadiem ar LAU par valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas pakalpojumiem visā valsts teritorijā. Tas arī turpmāk valstij ļaus saglabāt kontroli pār valsts infrastruktūras apsaimniekošanu un uzturēšanu, lai nodrošinātu nepārtrauktu un netraucētu valsts autoceļu infrastruktūras izmantošanu. Tāpat valsts noteiks pasūtījuma apjomu, kā arī tiks noteikta vienas personas atbildība par pakalpojuma kvalitāti. Tiks pastiprināta pakalpojuma sniegšanas un finanšu līdzekļu izlietojuma kontrole, un LAU darbībā tiks piemērots Publisko iepirkumu likums.

Valdībā apstiprinātais MK noteikumu projekts «Valsts akciju sabiedrības «Latvijas autoceļu uzturētājs» sniegto pakalpojumu saraksts un to cenu noteikšanas metodika» nosaka deleģēšanas līgumā iekļaujamo pakalpojumu sarakstu un kārtību, kādā tiek aprēķinātas šo pakalpojumu cenas. Sarakstā iekļautie publiskie pakalpojumi atbilst līdz šim sniegtajam pakalpojumu apjomam, kas noteikti MK 2010.gada 9.marta noteikumos Nr.224 «Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli» uzskaitītajiem ikdienas uzturēšanas darbiem.

MK noteikumu projektā ir ietverta publisko pakalpojumu cenu aprēķināšanas metodika. Publisko pakalpojumu cenas tiks fiksētas deleģēšanas līgumā, bet aprēķinātas - balstoties uz šajos noteikumos noteikto kārtību. Cenu aprēķins tiks veikts, izvērtējot izmaksu analīzi, kas, pildot sabiedriskā pakalpojuma sniegšanas pienākumu, rastos tipiskam uzņēmumam, kas veiksmīgi darbojas un kuram ir nepieciešamie materiālie līdzekļi, ņemot vērā ar to saistītos ieņēmumus un saprātīgu peļņu.

Projekts neietver valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, kuriem tiks piemērotas publiskā iepirkuma procedūras brīvajā tirgū, tas ir, horizontālo marķējumu atjaunošana, elektrības piegāde un apkope satiksmes drošības elementiem - apgaismojumam, luksoforiem, elektrības piegāde un apkope sūkņu stacijām, atkritumu apsaimniekošana valsts pierobežā un sanitāro mezglu uzturēšana.