Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nav skaidrības par LNT un TV3 pārraidīšanu arī virszemes maksas televīzijā

 Pašlaik nav skaidrības par televīzijas kanālu LNT un TV3 pārraidīšanu virszemes maksas televīzijā, šodien izskanēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Jau ziņots, ka minētie kanāli no nākamā gada nebūs redzami virszemes bezmaksas apraidē.

Kā komisijas sēdē atzina «Lattelecom» pārstāvis Toms Meisītis, pašlaik notiekot sarunas par līguma slēgšanu ar «Modern Times Group» (MTG) par kanālu translēšanu virszemes maksas apraidē.

Biznesa portālam «Nozare.lv» Meisītis atklāja, ka MTG ir paprasījusi tik augstu maksu, kādu «Lattelecom» nevar atļauties.

Taču viņš uzsvēra, ka sarunas tiks turpinātas un «Lattelecom» darīs visu, lai šie kanāli būtu redzami skatītājiem.

Savukārt tiem skatītājiem, kuri izmanto kabeļtelevīziju un interaktīvo televīziju, saistībā ar šiem kanāliem nav problēmu.

Ņemot vērā MTG lēmumu pārtraukt programmu TV3 un LNT bezmaksas apraidi no jaunā gada, «Lattelecom» jau laikus vērsies pie MTG ar ierosinājumu sākt sarunas par kanālu iekļaušanu «Lattelecom» virszemes televīzijas maksas pakā.

«Pavisam nesen saņemts MTG piedāvājums, kas satur nesamērīgi augstas MTG kanālu retranslācijas licences cenas, kā arī būtiski ierobežots kanālu lietošanas tiesību loks, kas nav «Lattelecom» klientu interesēs, tāpēc neredzam iespēju piekrist šiem nosacījumiem,» pavēstīja «Lattelecom» Televīzijas biznesa daļas direktore Inga Alika.

Sakaru uzņēmums vēloties panākt abpusēji izdevīgus retranslācijas noteikumus ar MTG koncernu par tā veidoto programmu retranslāciju virszemes televīzijā no jaunā gada, taču vienošanos iespējams panākt tikai sarunu ceļā. «Pašlaik neesam novērojuši MTG vēlmi vienoties sarunu ceļā, tā vietā sastopamies ar vienpusēju diktātu. «Lattelecom» sagaida šādas attieksmes maiņu. Uzskatām, ka MTG koncerns demonstrē augstprātīgu attieksmi ne tikai pret «Lattelecom» kā virszemes TV operatoru, bet arī pret saviem skatītājiem,» informēja Alika.

Kā ziņots, no nākamā gada MTG kanāli LNT un TV3 nebūs bezmaksas apraidē, tādēļ tika rīkoti konkursi uz sabiedriskā pasūtījuma daļu. Minēto kanālu translēšana bezmaksas apraidē tiks pārtraukta precīzi gadu mijā.