Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaivars gatavs būt premjers; viņu uzrunājis Dombrovskis

Bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars gatavs būt premjera amatā; viņu amatam uzrunājis Valdis Dombrovskis («Vienotība»), kurš iepriekš paziņoja par atkāpšanos no valdības vadītāja krēsla.

«Jā, ņemot vērā pašreizējo situāciju, esmu gatavs būt premjers un valdīt valdību līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām,» trešdien pēc tikšanās ar «Vienotības» Saeimas frakcijas pārstāvjiem žurnālistiem sacīja Vaivars.

Viņš arī atklāja, ka tieši Dombrovskis viņu uzrunāja premjera amatam.

Uz jautājumu, vai viņam ir makroekonomiskās un fiskālās zināšanas, uz kuru trūkumu iepriekš norādīja «Vienotības» valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Vaivars atbildēja, ka viņam tādu nav.

«Neesmu makroekonomikas speciālists, es esmu inženieris. Bet man ir arī labas menedžera spējas un iestādes vadītāja iemaņas. Darbs vēstnieka amatā ir plašāks nekā tikai vienā nozarē,» viņš pauda.

Vaivars arī atklāja, ka vēl nav saņēmis piedāvājumu iestāties nevienā partijā, tostarp «Vienotībā».

«Vienotības» Saeimas frakcijas pārstāvji Lolita Čigāne, Dzintars Zaķis un Edvards Smiltēns trešdien tikās ar Vaivaru, lai runātu par viņa iespējamo virzīšanu premjera amatam.

Dombrovskis demisionēja Zolitūdes traģēdijas dēļ. «Vienotības» iepriekš izvirzītos kandidātus prezidents ir noraidījis.