Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par neticami augstu cenu pārdots Pola Vokera zilais «Nissan»

Par ievērojamu naudas summu pārdots bojāgājušā aktiera Pola Vokera auto, kurā viņš filmējies leģendārajā filmu sērijā «Ātrs un bez žēlastības», ziņo ārvalstu mediji.

Zilās krāsas «Nissan Skyline GT», ar kuru Vokera attēlotais varonis pārvietojās filmas «Ātrs un bez žēlastības» ceturtajā daļā, Vācijā ticis pārdots par 1,4 miljoniem ASV dolāru jeb vairāk nekā 700 tūkstošiem latu.

Šāda tipa auto ASV ir aizliegts ievest, jo tā izplūdes gāzes izmešu rādītāji pārsniedz Savienotajās Valstīs pieļaujamo normu, īpaši jaudīgā motora dēļ tas arī atzīts par bīstamu ekspluatācijai, otrdien ziņoja telekanāls «FOX».

Tomēr 2009.gadā filmēšanas vajadzībām ASV no Japānas tika ievestas astoņas šī modeļa automašīnas, taču tās bija bez dzinējiem. Automehāniķi tās vēlāk aprīkoja ar dzinējiem, kas ASV ir atļauti. Spēkrats, kas tika izlikts pārdošanā, bija vienīgais, kas pēc filmēšanas darbiem vēl bija saglabājies vesels.

Pēc filmas uzņemšanas automašīnu konfiscēja policija, kas īpašniekiem deva 60 dienu termiņu, kura laikā spēkrats bija vai nu jānodod metāllūžņos vai arī jāpārdod uz ārzemēm.

Šī gada sākumā zilais «Nissan» nonāca Vācijā, kur jaunais īpašnieks to mēģināja pārdot par 413 tūkstošiem dolāru, taču neviens pircējs to par šādu cenu nevēlējās iegādāties. Pēc Vokera traģiskās nāves auto īpašniekam to izdevās pārdot par 1,4 miljoniem dolāru.

Jau ziņots, ka Vokers 30.novembrī gāja bojā autokatastrofā Losandželosas ziemeļos. Vokers pats nesēdēja pie auto stūres, bet bijis blakussēdētājs, kad drauga vadītais sarkanais «Porsche» novirzījās no ceļa un sākumā ietriecies kokā un tad laternas stabā. Auto ātri aizdedzies.

Kad kārtības sargi ieradās notikuma vietā, auto jau pilnībā bija pārņēmušas liesmas, medijus informēja Losandželosas rajona policijas departaments.

Avārija notikusi ātruma pārsniegšanas dēļ. Abu vīriešu līķi bija tik ļoti apdeguši, ka tos nebija iespējams atpazīt.