Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FKTK aptur «Money Group» pakalpojumu sniegšanu un brīdina sabiedrību

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome sākot no šā gada 19. decembra uz laiku apturējusi elektroniskās naudas iestādes SIA «Money Group» pakalpojumu sniegšanu, portālu «Apollo» informēja FKTK pārstāve Marija Makareviča.

FKTK brīdina sabiedrību par pārbaudes laikā konstatējamiem «Money Group» maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma prasību pārkāpumiem.

FKTK lēmums paredz, ka no 19. decembra «Money Group» nevarēs sniegt elektroniskās naudas emisijas pakalpojumus, pieņemot savu klientu un sadarbības partneru naudas līdzekļus elektroniskās naudas emisijai. Tomēr sabiedrībai ir tiesības pēc esošo klientu rīkojuma, atskaitīt uzņēmuma kontā iesaldētos līdzekļus uz klienta kontu citā kredītiestādē vai izsniegt līdzekļus skaidrā naudā.

Tāpat «Money Group» ir aizliegts pieņemt jebkādus trešo personu maksājumus klientu labā, kā arī veikt citas debeta operācijas kredītiestādēs savos norēķinu kontos, kuri ir atvērti klientu līdzekļiem elektroniskās naudas seguma turēšanai.

Par elektroniskās naudas emisijas pakalpojumu sniegšanas apturēšanu uzņēmuma pārstāvjiem nekavējoties jāinformē savi klienti.

Līdz ar konstatēto trūkumu novēršanu FKTK varēs lemt par uzlikto darbības ierobežojumu atcelšanu.