Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zūzena: «Lattelecom» izmanto tirgus varu un spēka pozīcijas

«Lattelecom» patlaban ir vienīgais operators, ar kuru nav panākta vienošanās par kanālu LNT un TV3 retranslēšanu, informēja «Modern Times Group» (MTG) televīzijas un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena.

Viņa uzskata, ka drīzāk «Lattelecom» ir tas, kas uzvedas augstprātīgi, izmantojot sava tirgus varu un spēka pozīcijas. «Vietā minēt, ka «Lattelecom» patlaban pieder ap 40% no maksas televīzijas tirgus,» skaidro Zūzena.

Pēc viņas sniegtās informācijas, MTG ir noslēgti retranslēšanas līgumi ar lielāko daļu maksas televīzijas operatoru, tostarp ar «Baltkom», «Izzi», Elektronisko sakaru komersantu asociāciju (ESKA) un Latvijas Elektronisko komunikāciju asociāciju (LEKA), kā arī «Viasat». Līdz ar to kanāli LNT un TV3 nākamgad būs redzami lielākajā daļā maksas TV platformu.

Ņemot vērā, ka visi citi maksas televīzijas operatori noslēguši līgumus ar MTG, bet «Lattelecom» ir palicis kā vienīgais, kas to nav izdarījis, Zūzenas ieskatā rodas jautājums: «Vai mūsu piedāvātā cena patiešām ir neadekvāta, vai tomēr «Lattelecom» nav gatavs pielāgoties patērētāju vajadzībām?»

Kā ziņots, pašlaik neesot skaidrības par televīzijas kanālu LNT un TV3 pārraidīšanu virszemes maksas televīzijā, šodien izskanēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē.

Kā komisijas sēdē atzina «Lattelecom» pārstāvis Toms Meisītis, pašlaik notiekot sarunas par līguma slēgšanu ar MTG par kanālu translēšanu virszemes maksas apraidē.

Biznesa portālam «Nozare.lv» Meisītis atklāja, ka MTG ir paprasījusi tik augstu maksu, kādu «Lattelecom» nevar atļauties. Taču viņš uzsvēra, ka sarunas tiks turpinātas un «Lattelecom» darīs visu, lai šie kanāli būtu redzami skatītājiem.

Kā ziņots, no nākamā gada MTG kanāli LNT un TV3 nebūs bezmaksas apraidē, tādēļ tika rīkoti konkursi uz sabiedriskā pasūtījuma daļu. Minēto kanālu translēšana bezmaksas apraidē tiks pārtraukta precīzi gadu mijā.