Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VL-TB/LNNK neuzskata, ka Vaivars būtu jānominē premjera amatam

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) neuzskata, ka diplomāts Pēteris Vaivars būtu jānominē Ministru prezidenta amatam, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis.

Viņš norādīja, ka neredz iemeslu, kāpēc Vaivaru nominēt valdības vadītāja amatam, ņemot vērā, ka viņa pieredze un atpazīstamība neatbilst tam, kas nepieciešams premjera amata kandidātam. Tāpat nacionālā apvienība norāda uz Vaivara politisko pieredzi, kas bija saistīta ar «politiskajiem spēkiem, kas patlaban veido «Saskaņas centru»».

Arī aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka VL-TB/LNNK demisionējušajam premjeram Valdim Dombrovskim (V) likusi noprast, ka Vaivara kandidatūru vērtē drīzāk noraidoši. Pēc nacionālās apvienības pārstāvju domām, viņš nav iespējami labākais premjera amata kandidāts, ņemot vērā iepriekšējo politisko darbību, proti, to, ka 5.Saeimas vēlēšanās viņš startējis «Saskaņa Latvijai - atdzimšana tautsaimniecībai» sarakstā.

Savukārt Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas sēdē šodien netika lemts par Vaivara kandidatūru, jo vispirms tiek gaidīts, kad «Vienotība» pieņems lēmumu virzīt vai nevirzīt diplomātu premjera amatam, aģentūrai LETA sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Neatkarīgo deputātu līderis Klāvs Olšteins iepriekš norādīja, ka pirms komentāru sniegšanas par Vaivaru būtu jāsagaida, vai «Vienotība» oficiāli nosauks viņa kandidatūru. Līdz šim publiski ir izskanējuši vairāki uzvārdi, taču neviens no kandidātiem tā arī nav ticis oficiāli virzīts.

Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA iepriekš sacīja - pirms spriest par Vaivara piemērotību Ministru prezidenta amatam, ir jāsagaida, vai «Vienotība» nolems viņu virzīt šim postenim.

Neoficiāli Saeimas kuluāros diezgan skeptiski vērtē Vaivara izredzes tikt nominētam valdības vadītāja amatam.

Kā ziņots, par premjera kandidātu lems partijas «Vienotība» valde un šodienas «Vienotības» pārstāvju tikšanās ar potenciālo kandidātu Vaivaru esot tikai «iepazīšanās tikšanās».

Vaivars žurnālistiem norādīja, ka būtu gatavs uzņemties premjera pienākumus, ja viņam būs Saeimas vairākuma atbalsts.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vaivars Ārlietu ministrijā (ĀM) sācis strādāt 1992.gadā un bijis Ziemeļeiropas valstu nodaļas vadītājs, 1995.gadā viņš bijis Latvijas vēstniecības Somijā pirmais sekretārs, bet 1997.gadā kļuvis par Latvijas vēstnieku Ukrainā. Vaivars bijis arī Latvijas vēstnieks Japānā, bet pašlaik viņš pilda ĀM valsts sekretāra vietnieka pienākumus.

Vaivars arī bija Latvijas komjaunatnes Centrālās komitejas studentu sektora vadītājs, savukārt 5.Saeimas vēlēšanās viņš startējis «Saskaņa Latvijai - atdzimšana tautsaimniecībai» sarakstā.

Prezidents otrdien Latvijas Radio atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki, starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Vaivars.