Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Četras darba dienas līdz eiro ieviešanai: uzņēmumi ļoti kūtri eiro sākumkomplektu iegādē

Lai gan līdz 1. janvārim, kad Latvijā apgrozībā jau būs eiro, atlikušas vien četras darba dienas, uzņēmēji līdz šim ir bijuši ļoti kūtri eiro sākumkomplektu iegādē.

Iegādāties eiro sākumkomplektus ir svarīgi tiem uzņēmumiem – īpaši tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem -, kas iepriekš nebija pieteikušies eiro priekšpiegādei uz savu uzņēmumu. To iegāde ir iespēja šogad saņemt skaidras naudas eiro, lai uzņēmums no 1. janvāra varētu nodrošināt nepārtrauktu klientu apkalpošanu un tam būtu skaidra naudas eiro, ko izdot pircējiem.

«Kopumā kopš 10. decembra bankas «Citadele» filiālēs ir pārdoti 320 eiro sākumkomplekti uzņēmumiem. Šobrīd uzņēm ēji ir ļoti kūtri eiro sākumkomplektu iegādē, un viskūtrākie tie ir Kurzemes pusē – līdz trešdienai «Citadelē» Liepājā ir saņemti tikai divi pieteikumi, bet Ventspilī - pieci. Tāpēc aicinām to neatstāt uz pēdējo brīdi un izdarīt tagad,» stāsta bankas «Citadele» valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

Uzņēmēji eiro sākumkomplektus var iegādāties septiņās «Citadeles» filiālēs – Rīgā, filiālēs «Citadele» un «Laimdota», bet ārpus Rīgas – Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Jēkabpilī.

Liela daļa uzņēmumu līdz rudenim pieteicās eiro priekšpiegādei savā uzņēmumā, un kopš 10. decembra «Citadeles» inkasācija tos piegādā uz uzņēmēju norādītajām adresēm. Pagājušās nedēļas laikā, kad tika uzsākta eiro priekšpiegāde, ir piegādāti 2,45 miljoni eiro, kas sver vairāk nekā 32 tūkstošus kilogramu. Kopumā «Citadelē» priekšpiegādei pieteikto eiro svars ir 151,5 tonnas, kas ir aptuveni 30 kravas automašīnas.