Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeima noraida ierosinājumu pareizticīgo Ziemassvētkus noteikt par brīvdienu

Saeima šodien nenodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredzēja 7.janvāri - dienu, kad pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus, - Latvijā noteikt par brīvdienu.

Šos grozījumus Saeimā iesniedza politiskā apvienība «Saskaņas centrs» (SC), norādot, ka kopumā Latvijā ir aptuveni 400 000 pareizticīgo un vecticībnieku, un, atzīstot par svētku dienu arī 7.janvāri, tiktu veicināta sabiedrības integrācija.

SC frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins iepriekš norādīja, ka pirms gada Reformu partijas deputāti iesniedza Saeimā izskatīšanai likumprojektu, kurā bija iecerēts, ka valsts iedzīvotājiem reizi gadā jebkurā dienā ir tiesības saņemt brīvdienu. Tādējādi cilvēki, kuri svin Ziemassvētkus nevis 25.decembrī, bet gan 7.janvārī, varētu savos svētkos pilnīgi likumīgi neiet uz darbu, piebilda Agešins.

Šie likumprojekti tika nodoti komisijām, tomēr ir pagājis gads, bet nav sākta to izskatīšana pēc būtības. «Mēs uzskatām, ka valdošā koalīcija, pompozi prezentējot šo likumprojektu, vienkārši ir mānījusi simtiem tūkstošu pareizticīgo un vecticībnieku,» teikts SC paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Līdz ar to SC uzskatīja par nepieciešamu iesniegt likumprojektu, ka 7.janvārim ir jākļūst par oficiālu brīvdienu, skaidroja SC deputāts Ivans Klementjevs.

«Balsošanas rezultāts par mūsu likumprojektu skaidri parādīs nodomu patiesumu un pagaidām vēl valdošās koalīcijas deputātu doto solījumu vērtību. Mēs aicinām visus deputātus neatkarīgi no partijiskās piederības spert soli pretī lielai Latvijas sabiedrības daļai un atzīt šos svētkus par oficiāliem, parādot cieņu nozīmīgas Latvijas iedzīvotāju daļas reliģijai un kultūrai,» pauda Klementjevs.