Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spīdvejists Ļebedevs: Mērķis ir būt pirmajam visur, kur braucu

Talantīgais Latvijas spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs uzskata, ka pēdējos gados ieguvis ļoti vērtīgu pieredzi, tāpēc tagad var cerēt uz pirmo vietu visās sacensībās, kurās piedalīsies.

19 gadus vecais sportists šogad kļuva par Eiropas junioru vicečempionu un izcīnīja ceturto vietu pasaules junioru čempionātā. Tāpat viņš Daugavpilī debitēja «Grand Prix» seriāla posmā un jau pirmajā reizē vien paša kļūdas dēļ nespēja sasniegt finālu.

Vēl šogad Ļebedevs kļuva par vēsturē jaunāko Latvijas čempionu un palīdzēja Latvijas izlasei pirmoreiz iekļūt Pasaules kausa izcīņas pirmajā sešiniekā.

«Galvenais, ka šī sezona pagāja bez traumām, un var teikt, ka kopumā rezultāti bija labi. Soli pa solim eju uz augšu,» sarunā ar aģentūru LETA izteicās sportists. «Gan Eiropas, gan pasaules junioru čempionātos nedaudz pietrūka. Pasaulē paliku punkta attālumā no bronzas, kaut visās sacensībās biju starp līderiem, bet Eiropas čempionātā titulu zaudēju vien papildu braucienā. Tomēr juniora vecumā būšu vēl divus gadus un gan jau tikšu līdz virsotnei.»

Ļebedevs atzina, ka daudz domājis par to, kā pietrūka Daugavpils «Grand Prix» posmā, kad viņš vēl pusfināla brauciena pēdējā aplī atradās otrajā vietā, tomēr pieļāva kļūdu un palika ārpus fināla.

«Līdz lielajam finālam pietrūka ļoti maz, tomēr nekas - nepieciešams vairāk braukt ar šiem sportistiem un cītīgāk strādāt ziemā, ko pašlaik jau cītīgi daru,» uzsvēra spīdvejists, kurš pagājušajā ziemā piedalījās arī Latvijas čempionātā grieķu-romiešu cīņā. «Strādāju arī cīņas sporta zālē, bet Latvijas čempionātā piedalīšos tad, ja ar svaru viss būs kārtībā. Pagājušajā ziemā, lai varētu startēt sacensībās, man vajadzēja nomest trīs kilogramus svara, kas paņēma daudz spēka.»

«Tagad man pieredze ir lielāka un varu arī uz kaut ko cerēt. Galvenais, lai būtu gatavs fiziski un arī tehnika laba,» par nākamās sezonas mērķiem stāstīja sportists. «Tad varu cerēt arī uz pasaules junioru čempiona titulu. Mērķis ir tikai viens - būt pirmajam visur, kur braukšu.»

Ikdienā Ļebedevs turpinās braukt Polijas pirmās līgas komandā Daugavpils «Lokomotīve». Nākamgad sacensības paliks vēl spēcīgākas, jo uz pirmo līgu devušās vairākas komandas no Polijas ekstralīgas. «Polijas līgā būs vairāk labu braucēju, tā būs vēl spēcīgāka, tomēr nevajag uz to skatīties - jāsagatavojas labi pašam.»