Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: Rumānijā uzbūvē mašīnu no «Lego», ko darbina gaiss

Pēdējo gadu laikā no «Lego» konstruktora sastāvdaļām tikuši radīti vairāki iespaidīgi braucamie, taču Rumānijā uzbūvētais melni dzeltenais spēkrats pārspēj visu līdz šim redzēto. Auto ir uzbūvēts ne tikai tā, ka tajā var sēdēt cilvēks un tas patstāvīgi kustas uz priekšu, aizraujošākais ir tas, ka tas kā degvielu izmanto gaisu.

Auto aprīkots ar četriem dzinējiem, kas sevī ietver 256 virzuļus. Tiem pievienotas vairākas tvertnes ar saspiestu gaisu. Tā radītāji apgalvo, ka auto var sasniegt ātrumu pat virs 30 kilometriem stundā.

«Lego» spēkrats tika uzbūvēts Rumānijā un tā konstrukcijā izmantoti vairāk nekā 500 tūkstoši atsevišķu «Lego» konstruktora sastāvdaļu. Tas tapis sadarbojoties diviem inženierzinātnes entuziastiem no Rumānijas un Austrālijas.

Projektu atbalstījuši arī 40 Austrālijas ziedotāji, kas atsaukušies puišu aicinājumam ziedot mikroblogošanas vietnē «Twitter».