Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dāvanu visu vecumu kinomīļiem

Neilgi pirms gada skaistākajiem svētkiem Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā īpašu dāvanu visu vecumu kinomīļiem – neparastu grāmatu, pēc kuras motīviem tapusī Martina Skorsēzes piedzīvojumu spēlfilma «Hugo» (2011) pērn bija izvirzīta veselām vienpadsmit Oskara balvām. Tas ir Braiena Selznika, amerikāņu stāstnieka un mākslinieka, savdabīgais un aizkustinošais stāsts «Hugo Kabrē izgudrojums».

Stāsta notikumi risinās Parīzē 20. gadsimta 30. gados. Divpadsmitgadīgais bārenis Hugo, strādādams par pulksteņu meistaru kādā no Francijas vilcienu stacijām, kādu dienu atrod savādu ierīci – mehānisko cilvēku –, un sākas elpu aizraujoši piedzīvojumi... Zēnam jārod atbildes uz jautājumiem: kā salabot šo ierīci, kur pazudusi tēva piezīmju grāmatiņa ar vērtīgajiem ierakstiem par mehāniskā cilvēka darbību un kas patiesībā ir dzelzceļa stacijas rotaļlietu veikala pārdevējs.

Hugo atklātie noslēpumi ir saistīti ar franču kino leģendu režisoru Žoržu Meljesu (1861–1938), kurš kā viens no pirmajiem lika lietā dažādas kadra tehnoloģijas, radot kinematogrāfiskas virāžas, kas sava laika skatītājam aizrāva elpu. Stāsts atklāj Meljesa filmas «Ceļojums uz Mēnesi» pasauli un kino pasaules burvību, palīdzot vairāk uzzināt par laikmetu, kad šodien tik ierastās «kustīgās bildītes» lielākajai daļai cilvēku vēl bija pārsteigums, noslēpums un visīstākā maģija.

Hugo neparasto piedzīvojumu aprakstus lasītājam palīdzēs uztvert vairāk nekā trīssimt lappušu izteiksmīgu, zīmuļa tehnikā darinātu paša autora ilustrāciju; grāmatu bagātina arī citu mākslinieku komiksi, filmu skiču un kadru fragmenti, kas grāmatu padara par patiesu vizuālu baudījumu mākslinieciski noskaņotajiem, bagātīgu izziņas materiālu ziņkārīgajiem un lielisku dāvanu visiem – tiklab bērniem kā pieaugušajiem –, kurus jebkad interesējusi sarežģītā un valdzinošā kino pasaule.

Šī grāmata visā pasaulē radījusi ārkārtīgi lielu lasītāju interesi un ir iekļauta The New York Times visvairāk pārdoto grāmatu sarakstā.

Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.