Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizliedz vēl piecu psihoaktīvu vielu izplatīšanu

Piektdien stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izdotais aizliegums vēl piecu psihoaktīvo vielu un to saturošo izstrādājumu izgatavošanai, iegādei, glabāšanai, pārvadāšanai, pārsūtīšanai un izplatīšanai, informē SPKC.

Četras no minētajām vielām pieder kanabinoīdu grupai un to iedarbība var līdzināties kanabiss izraisītai iedarbībai, viena viela pieder feniletilamīnu grupai un tās iedarbība līdzinās lizergīnskābes dietilamīda jeb LSD izraisītai iedarbībai. Visas minētās psihoaktīvās vielas rada draudus iedzīvotāju veselībai un sabiedrības drošībai.

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes informācija liecina, ka iepriekš minētās piecas vielas ir plaši izplatītas, bīstamas un ekspertīzēs tās tiek konstatētas vienas vai savienojumos ar citām vielām. SPKC ir saņēmis arī starptautiskus brīdinājumus par vielu bīstamību un to plašu izplatību Eiropā.

Atgādinām, ka SPKC saskaņā ar likumu «Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību» ir tiesīgs aizliegt iedzīvotāju veselībai bīstamas psihoaktīvas vielas uz laiku līdz 12 mēnešiem. Minēto vielu aizliegums stājas spēkā nākamajā dienā no aizlieguma publicēšanas brīža oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis». Aizliegums nosaka minēto vielu un to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Atbilstoši likumam iepriekšminētās vielas un to saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām triju darbadienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai. Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās nenodod Valsts policijai augstāk minētās vielas vai tās saturošus izstrādājumus, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde vielas no aprites izņem.

Pirmo reizi psihoaktīvu vielu SPKC aizliedza šī gada 14.novembrī.