Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par atkāpšanos no Zolitūdes traģēdijas komisijas paziņo arī Voika

Līdz ar Baibu Rubesu ceturtdien par atkāpšanos no Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas paziņojusi arī Inese Voika.

Vēstulē premjeram Valdim Dombrovskim (V) Voika raksta, ka «šajā procesā, kāds tas izveidojies, nav iespējams īstenot komisijai uzticētos uzdevumus, tāpēc ir nepieciešams jauns sākums, lai komisijas darbu izveidotu tā, ka tas radītu uzticību un pārliecību sabiedrībā, ka tā varēs sasniegt savus mērķus».

Voika atzīst, ka pieļāvusi kļūdu, atbalstot sasteigtu un nepārdomātu procesu. «Tas ir jālabo, vispirms veidojot komisijas darba pamatus - likumisko mandātu un uzdevumu, no kā tālāk izrietēs nepieciešamība pēc komisijas locekļu kvalifikācijas un prasmēm,» raksta Voika.

Voika norāda, ka, ņemot vērā, ka šāda komisija Latvijā tiek veidot pirmo reizi, kļūdas ir iespējamas, un tās ir jāatzīst un jālabo. «Es nepietiekami skaidri uzstāju uz labas pārvaldības principu īstenošanu, paļaujoties laika un administratīvā procesa spiedienam, par ko dziļi nožēloju, īpaši tāpēc, ka «Delnas» darbā vienmēr par to esmu iestājusies. Komisijas veidošanas neveiksmīgā gaita parādīja, ka labu pārvaldību nevar ignorēt arī vislabāko nodomu vadīts,» skaidro Voika, uzsverot, ka turpmākā procesā komisijas locekļi ir jāizraugās pēc rūpīgāk izstrādātiem kritērijiem, pamatojot katra kandidāta izvēli, kas šajā procesā netika darīts pietiekami, un radīja jautājumus un neuzticību sabiedrībā.

«Es apzinos, ka arī nākamie soļi nebūs viegli un ka komisijas izveidei un tās darbībai gaidāma nopietna pretdarbība no tiem, kas nav ieinteresēti redzēt pārmaiņas Latvijā un no tiem, kas ir ciniski vai kritiski par valsts spēju mainīties. Tieši tāpēc katram solim jābūt ļoti pārdomātam,» uzsver Voika.

Viņa norāda ka publiskas komisijas mērķis ir identificēt sistēmiskos trūkumus un rīcības kļūdas, lai ieteiktu konkrētas likumdošanas, organizācijas vai procesu izmaiņas.

«Katra sevi cienoša valsts ir varējusi izveidot šādu komisiju un sagaidīt secinājumus, ko ieviest dzīvē. Es ticu, ka to var arī Latvija. Ceru, ka ar atteikšanos no dalības izmeklēšanas komisijā varu stiprināt nodomu uzsākt pārdomātu procesu un izveidot uzlabotu Publisko Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisiju,» tā Voika.

Jau ziņots, ka trešdien no Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas vadītāja amata atkāpās Jānis Kažociņš, bet šodien - Baiba Rubesa.