Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LM plāno dotēt pašvaldības, jo gaidāms siltuma izmaksu kāpums

Labklājības ministrija (LM) plāno pašvaldībām piešķirt mērķdotāciju dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai, jo tiek prognozēts, ka elektroenerģijas cenu kāpuma dēļ pieaugs arī siltuma izmaksas pašvaldībām, portālu «Apollo» informēja ministrijā.

Mērķdotācijas plānots piešķirt par periodu no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2017.gada 31.decembrim. Šāda rīcība nepieciešama, jo ir prognozēts, ka līdz ar elektroenerģijas cenu kāpumu no 2014.gada 1.aprīļa, pieaugs arī siltuma izmaksas. Tas pašvaldībām var radīt lielākus izdevumus dzīvokļa pabalstu izmaksām, īpaši ziemas periodā, secinājusi LM.

Paredzēts, ka mērķdotācijas būs 15% apmērā no pašvaldības faktiski izlietotajiem līdzekļiem dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts Kārtība, kādā valsts piešķir pašvaldībām mērķdotāciju dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai, kas ceturtdien, 19.decembrī, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Projekts vēl jāsaskaņo ar ministrijām, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un jāapstiprina valdībā.

Lai saņemtu mērķdotāciju, pašvaldības sociālajam dienestam līdz 2014.gada 15.aprīlim LM būs jāiesniedz attiecīgs pieprasījums un apliecinājums par pašvaldības saistošo notikumu atbilstību MK noteikumu projektā noteiktajiem kritērijiem. LM pārskaitīs mērķdotāciju uz pašvaldības sociālā dienesta norādīto kontu atbilstoši Valsts kases pārskatu sistēmas pārskatā par pašvaldības budžeta izpildi norādītajām dzīvokļa pabalstam izlietotajām summām.

Paredzēts, ka mērķdotāciju pašvaldībai nepiešķirs, ja pašvaldības saistošie noteikumi par dzīvokļa pabalsta piešķiršanu neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, neparedz pabalsta apmēra noteikšanā iekļaut izdevumus dzīvošanai derīgas dzīvojamās telpas uzturēšanai, pabalstā nav ietverts maksājums par elektroenerģijas izmaksu daļēju segšanu. Vienlaikus mērķdotāciju nepiešķirs par maksājumiem dzīvokļa maksājumu parāda atlīdzībai.

Tāpat LM izlases kārtībā veiks pārbaudes par izlietoto līdzekļu tiesiskumu un efektivitāti. Pašvaldībai līdz kārtējā gada 1.aprīlim būs jāiesniedz noteikumu 2.pielikumā paredzētā informācija izdevumu precizēšanai/salīdzināšanai par periodu no 2014.gada 1.aprīļa līdz 2014.gada 31.decembrim un par nākamajiem kalendārajiem gadiem.

Pašvaldībai ik gadu pirms valsts budžeta projekta izstrādāšanas būs jāapkopo dati par dzīvokļa pabalsta saņēmēju skaitu un jāsagatavo budžeta pieprasījums izdevumu segšanai no valsts budžeta līdzekļiem. Savukārt LM apkopos minētos budžeta pieprasījumus un iesniegs tos iekļaušanai valsts budžeta projektā par katru nākamo gadu