Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Reiz nozagta Stradivāri vijole izsolīta par 1,3 miljoniem mārciņu

Reta Stradivāri vijole, kas savulaik bija nozagta, trešdien Londonā izsolīta par 1,3 miljoniem sterliņu mārciņu (1,1 miljonu latu).

2010.gadā antīkais instruments un divi vērtīgi lociņi Londonas sviestmaižu ēstuvē tika nozagti Korejā dzimušajai vijolniecei Mindžinai Kimai.

Par zādzību tika sodīti trīs cilvēki - 30 gadus vecais Džons Mogans un viņa 15 un 16 gadus vecie palīgi. Viņi vijoli bija mēģinājuši pārdot par 100 mārciņām (83 latiem).

Mūzikas instrumentu jūlijā atrada neskartu, taču tad mūziķe jau bija ieguvusi citu vijoli.

Trešdien izsoļu nams «Tarisio» tiešsaistē pārdeva vērtīgo instrumentu par 1 385 000 mārciņām (1 150 935 latiem). Daļa no ieņēmumiem tiks ziedoti Lielbritānijas transporta policijai, kas palīdzēja atgūt Stradivāri vijoli.

Vijoļmeistara Antonio Stradivāri darinājumus daudzi uzskata par labākajiem stīgu instrumentiem pasaulē. Tie ir ļoti reti sastopami un vērtīgi. Eksperti aplēsuši, ka līdz mūsdienām saglabājušās vairāk nekā 600 Stradivāri vijoles.