Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuri Latvijā pazīstami cilvēki šogad būtu pelnījuši žagarus: atbild iedzīvotāji

Pēc Latvijas iedzīvotāju domām šajos Ziemassvētkos no sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem žagarus visvairāk būtu pelnījuši demisionējušai premjers Valdis Dombrovskis un Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), liecina jaunākā »DNB Latvijas barometra» pētījuma rezultāti. Vienlaikus gan jāpiezīmē, ka šie cilvēki minēti arī to vidū, kas pēc iedzīvotāju domām būtu pelnījuši dāvanu.

Saskaņā ar «DNB Latvijas barometra» pētījumu žagarus visvairāk būtu pelnījis Dombrovskis (12%), Ušakovs (8%), prezidents Andris Bērziņš (7%), līdzšinējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (4%), Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V)(4%), jaundibinātās partijas «Latvijas attīstībai» vadītājs Einars Repše (4%) un labklājības ministre Ilze Viņķele (V) (3%). Tiesa, šogad Viņķele žagaru saņēmēju sarakstā minēta retāk nekā pērn. To pašu var teikt arī par Ventspils mēru Aivaru Lembergu un eksprezidentu Valdi Zatleru.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, lielāko dāvanu iedzīvotāji apsolījuši Ušakovam (20%), Dombrovskim (7%).

Jānorāda, ka iedzīvotāju atbildes šajā jautājumā atšķiras arī atkarībā no sarunvalodas ģimenē. Dombrovski apdāvinātu 11% aptaujāto, kuru sarunvaloda ģimenē ir latviešu, bet krieviski runājošo vidū šādu viedokli paudis tikai 1% aptaujāto. Jāņem gan vērā, ka aptauja tika veikta pirms Zolitūdes traģēdijas un ar to saistītajiem notikumiem un izmaiņām politiskajā dienaskārtībā.

Līdzās iepriekš minētajiem politiķiem «DNB Latvijas barometra» respondenti Ziemassvētkos līdzīgi kā pērn labprāt apdāvinātu arī Ventspils mēru Aivaru Lembergu (5%), Valsts prezidentu Andri Bērziņu (4%), bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu (4%) un komponistu Raimondu Paulu (4%).