Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Kim?» rīkos starptautiskas izstādes abās Eiropas kultūras galvaspilsētās

Laikā no janvāra līdz aprīlim abās Eiropas kultūras galvaspilsētās - Rīgā un Ūmeo Zviedrijā - norisināsies latviešu mākslinieču - Evitas Vasiļjevas, Ievas Kraules und Darjas Meļņikovas - personālizstāžu cikls trīs epizodēs, informēja laikmetīgās mākslas centra «kim?» pārstāve Zane Onckule.

Izstādes Rīgā un Ūmeo «kim?» rīko kopā ar galeriju «Vita Kuben» Zviedrijā. No 24.janvāra līdz 22.februārim notiks Evitas Vasiļjevas izstāde, no 28.februāra līdz 29.martam notiks Ievas Kraules izstāde un no 4.aprīļa līdz 3.maijam abās kultūras galvaspilsētās varēs redzēt Darjas Meļņikovas darbus.

Izstādes nosaukums ir «Virsbūve» vai «Hanging above». Stāsts esot par «pazaudēto sevi», kas ikvienu normālu situāciju tiecas pārtulkot tās pagātnes un tagadnes nosacījumu savstarpēji pārklājošos lasījumos. Onckule norādīja, ka mēs tiecamies šo motīvu iedzīvināt, lai izjustu ar to radniecību, un pamatotu to un sevi šodienā. Tā kā «kāds» vienmēr ir pirms tevis, svarīgo var saglābt, vien izmantojot «viņu» mūsu pašu izpirkšanai, izstāžu ciklu raksturoja Onckule.

«Vita Kuben» galerija Norlandes Operas ēkā virs pirmā stāva restorāna tika atvērta 2002.gadā skaņas, video un performances mākslas prezentēšanai. Galerijas programmas veidošanai divreiz gadā tiek aicināti vieskuratori, kas pārstāv ļoti atšķirīgas vides un pozīcijas. Kuratoru vidū bijuši - Martina Ceitla un Kristers Lundāls, kā arī apvienība «Rakett». Izstādīto mākslinieku vidū bijuši Monika Bonvičīni, Arturs Žmijevskis, Gordons Mata Klārks un citi.