Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ogres televīzijas» daļas varētu iegādāties NA līdzpriekšsēdētāja partneris

Konkursā sabiedrisko pasūtījumu saņēmušās SIA «Ogres televīzija» (OTV) kapitāla daļas, iespējams, varētu iegādāties Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētāja Gaida Bērziņa partneris, Administratoru asociācijas padomes priekšsēdētājs Ilmārs Krūms, liecina OTV pārstāvju sniegtās ziņas Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP).

Jau ziņots, ka OTV konkursā ieguva tiesības veidot bērnu un jauniešu programmu, kas no 1.janvāra tiks iekļauts virszemes bezmaksas apraidē.

Ogres novada domei pieder 14,43% OTV kapitāla daļu, taču tās plānots pārdot. Kā aģentūrai LETA apstiprināja NEPLP locekle Aija Dulevska, padome tikusi informēta, ka kapitāla daļas iegādāšoties jurists Krūms.

Krūms ir Bērziņa partneris juridiskajā birojā «Baltic Law Offices» (BLO), norādīts BLO mājaslapā.

Ar Krūmu aģentūrai LETA pagaidām sazināties neizdevās.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Krūms savulaik bijis «Ventspils naftas» valsts pilnvarnieks, strādājis «Latvijas kuģniecības» valdē un citos amatos, kā arī ziedojis partijai «Tēvzemei un brīvībai/LNNK», kas ir viena no Nacionālās apvienības veidotājām.

Sākotnēji tika plānots, ka Ogres novada pašvaldība jau šodien lems par tai piederošo OTV kapitāldaļu pārdošanu, tomēr lēmuma pieņemšana atlikta līdz nākamajai sēdei, kas notiks 16.janvārī. Domes lēmuma projekts paredz, ka tiks pārdotas pašvaldībai piederošās 14 uzņēmuma kapitāldaļas, kas veido 14,43% no uzņēmuma un kuru nominālvērtība ir 7000 latu.

Tikmēr interesi par pašvaldības daļu iegādi izteikušas arī NEPLP konkursā zaudējušās kompānijas - SIA «Televīzijas kanāls Pro100TV» un SIA «Bērnu televīzijas kanāls LoLoTV», kas jau konkursa rezultātus apstrīdējušas tiesā. «Pro100TV» un «LoLoTV» īpašnieku pārstāvis Konstantīns Vederņikovs pauda viedokli, ka pašvaldībai būtu jārīko kapitāldaļu izsole.

Vienlaikus nav skaidrības, kas notiks ar OTV kapitāldaļu kontrolpaketi. Uzņēmējam un motosportistam Artūram Robežniekam pieder 55,67% OTV kapitāldaļu, taču saskaņā ar «Firmas.lv» informāciju, tās ir apķīlātas. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, kapitāla daļas tiesu izpildītājs apķīlātas kādā piedziņas lietā, kas saistīta ar parādu «DNB bankai».

Pārējās uzņēmuma daļas pieder Nikolajam Ļeoņenko (23,71%), Valdim Kupcim (2,06%), kā arī apdrošinātājam «Balta», kooperatīvajai sabiedrībai «Ogreks» un Ogres rajona pašvaldību savienībai (katrai pa 1,03%).

Saskaņā ar «Firmas LV» datiem SIA «Ogres televīzija» dibināta 1992.gadā. Pērn uzņēmuma apgrozījums bijis 55 338 lati, bet peļņa 92 lati. Uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 48 500 lati.

Kā ziņots, tiesības īstenot sabiedrisko pasūtījumu bezmaksas apraidē plānots piešķirt uz trīs gadiem no 2014.gada. Kanāls saņems aptuveni 245 000 latu gadā. Finansējums paredzēts sabiedriskā pasūtījuma raidījumu veidošanai.