Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemassvētku balle Livonijā

Sestdien, 28.decembrī plkst.17:00 Bauskas pils muzejā apmeklētājiem būs iespēja iejusties 15.gs. beigu un 16.gs. sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku balles atmosfērā - mācīties dejot, uzzināt kā Ziemassvētkus svinēja pirms vairāk nekā 500 gadiem un nobaudīt īpašās ingvera konfektes, kuras pasniedza balles laikā, informēja Ilva Bitēna, Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Lai piedalītos ballē apmeklētājiem līdzi vēlams ņemt sejas masku, ērtas kurpes dejošanai un sauju riekstu vai žāvētu augļu. Mugurā jāvelk tērps, kurā jūtas svinīgi, tam obligāti nav jābūt vēsturiskam kostīmam. Vēlams ierasties ar savu deju partneri, bet var nākt arī bez, kas zina, varbūt ballē kādu izdosies atrast.

Melngalvju brālības Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas ir veidojušās pils pastāvēšanas laikā, to apraksti saglabājušies līdz mūsdienām. Melngalvju brālība - gados jaunu un neprecētu ārzemju tirgotāju apvienība izveidojusies 14.gs. beigās. Vēlāk tā kļuva par Rīgas neprecēto vācu tirgotāju apvienību.

Melngalvju Ziemassvētku svinēšana ilga vairāku nedēļu garumā. Vēsturiski svētku laikā bija aptuveni seši dažādi tematiskie vakari. Ceremonija sākās piektdienā, kurai sekoja Svētās Lūcijas diena, un turpinājās līdz pat 6.janvārim ar noslēdzošajām dzīrēm.

28.decembra balle bija tematisko pasākumu kulminācijas punkts, kurā Melngalvju brāļi personīgi, iepriekšējā dienā, ielūdza neprecētās dāmas ar viņu mātēm, kuras uzraudzīja, lai viss noritētu tikumīgi.

Nākamajā dienā pēc Ziemassvētku balles - Svētā Tomasa dienā - Melngalvji, lai demonstrētu savu elitāro statusu, organizēja dzīres ar dejošanu pilsētas ielās. Svinēšana, kopā ar rātskungiem un birģermeistariem, turpinājās Rātsnamā visa vakara garumā.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu bauska.pils@e-apollo.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30min pirms pasākuma.