Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts policija pirmssvētku laikā pastiprināti uzraudzīs pirotehnikas tirgotavas

Valsts policija (VP) pirmssvētku laikā pastiprināti uzraudzīs, lai pirotehnikas tirgotāji ievērotu visus drošības noteikumus, kā arī to, lai pirotehniku netirgotu nelicencētās tirdzniecības vietās, portālu «Apollo» informēja VP pārstāve Zane Arāja.

Policija īpašu uzmanību pievērsīs Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteiktajiem vecuma ierobežojumiem pirotehnikas iegādei un izmantošanai, kas nosaka, ka 1. klases uguņošanas ierīces var iegādāties un izmantot personas, kas sasniegušas 14 gadu vecumu, savukārt 2. un 3. klases uguņošanas ierīces un T1 klases skatuves pirotehniskos izstrādājumus – tikai no 18 gadu vecuma.

Policija atgādina - ja esat nolēmuši svinību laikā izmantot pirotehnikas izstrādājumus, iegādājieties tos tikai specializētajos veikalos no tirgotājiem, kuriem izsniegta speciāla atļauja. Nekādā gadījumā nepērciet pirotehniku no privātpersonām, kas tirgo nezināmas izcelsmes nesertificētus izstrādājumus. Ja jums rodas šaubas, lūdziet pārdevēju uzrādīt licenci. Katrā veikalā, kur atļauta pirotehnikas tirdzniecība, jāglabājas vismaz licences kopijai.

Katram no pirotehnikas izstrādājumiem ir pievienota lietošanas pamācība, kurā iekļauti arī drošības noteikumi, ar kuriem obligāti jāiepazīstas pirms šo izstrādājumu lietošanas.

Policija vēlreiz atgādina, ka bērni pirotehniskos izstrādājumus nedrīkst lietot bez pieaugušo klātbūtnes. Pat brīnumsvecītes ieteicams lietot vecāku klātbūtnē, lai nezināšanas, bravūras vai nevērības rezultātā neizceltos nelaime, kuras iznākums var būt arī traģisks.

Policija aicina vecākus būt uzmanīgiem un neatstāt pirotehnikas izstrādājumus mazgadīgiem bērniem pieejamās vietās, kā arī lūdz pieaugušos neiegādāties pirotehniku bērniem, kas nav sasnieguši 16 gadu vecumu. Vecāki tiek lūgti savlaicīgi izskaidrot bērniem pirotehnisko līdzekļu lietošanas bīstamību. Tāpat vecākiem jāatgādina, ka droša pirotehnikas lietošana nav savienojama ar alkoholisko dzērienu lietošanu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus, kas pamanījuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu tirdzniecību, nekavējoties ziņot par to policijas darbiniekiem, lai kopīgiem spēkiem laikus tiktu novērstas iespējamās nelaimes.