Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins sola tuvākajā laikā apžēlot Hodorkovski

Apcietinājumā turētais naftas uzņēmuma «Jukos» bijušais vadītājs Mihails Hodorkovskis uzrakstījis lūgumu par apžēlošanu un tas tuvākajā laikā tiks apstiprināts, ceturtdien preses konferencē paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

«Mihailam Borisovičam (Hodorkovskim) atbilstoši likumdošanai bija jāuzraksta attiecīgais dokuments - lūgums par apžēlošanu. Viņš to nedarīja. Taču pavisam nesen viņš uzrakstīja tādu dokumentu un vērsās pie manis ar lūgumu par apžēlošanu,» žurnālistiem sacīja Putins.

Pēc viņa teiktā, tuvākajā laikā tiks parakstīts rīkojums par Hodorkovska lūguma apmierināšanu.

Kā norādīja Putins, Hodorkovskis brīvības atņemšanas vietās jau pavadījis vairāk nekā desmit gadus.

«Saņēmis nopietnu sodu. Viņš atsaucas uz humāniem apsvērumiem, viņam ir slima māte. Es domāju, ka ņemot vērā šos apstākļus, var pieņemt atbilstošu lēmumu un tuvākajā laikā tiks parakstīts rīkojums par viņa apžēlošanu,» sacīja Putins.

Savukārt Hodorkovska aizstāvībai nav zināms, kas iesniedzis apžēlošanas lūgumu, pavēstīja viņa advokāts Vadims Kļugvants.

«Viņš nevērsās [ar lūgumu par apžēlošanu] un pēdējā laikā mums nav bijusi informācija, ka kāds būtu vērsies viņa vietā. Tādas informācijas mums nav, lai arī visu šo gadu laikā dažādas personas iesniegušas lūgumus par viņu apžēlošanu,» sacīja Kļugvants.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Platonu Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu.

Ļebedevs brīvībā varētu iznākt 2014.gada maijā, bet Hodorkovskim paredzēts iznākt brīvībā tā paša gada augustā.

Šā gada jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) atzina, ka Hodorkovska un Ļebedeva pirmā prāva bijusi netaisnīga.