Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP prezidents brīdina par smagām pārrunām banku savienības jautājumā

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs ceturtdien brīdināja, ka Eiropas Savienības (ES) līderus sagaida «ļoti ilgas pārrunas» ar likumdevējiem par jauno banku kontroles sistēmu, kura pēc daudzu domām ir nepilnīga.

Jaunais banku savienības projekts, par kuru trešdienas vakarā vienojās ES dalībvalstu finanšu ministri, «ir ļoti tālu no tā», ko EP bija cerējis sagaidīt, sacīja Šulcs.

Viņš piebilda, ka pārrunas par banku savienības ieviešanu ar EP un Eiropas Komisiju (EK), visticamāk, būs ļoti ilgstošas.

Trešdien izstrādātā dokumenta sarežģītais likumīgais pamats nozīmē, ka atsevišķi noteikumi, jo sevišķi vienotais fonds, lai finansētu banku likvidēšanu, pārsniedz parlamenta kompetenci, tāpēc tie ir nepieņemami, norādīja Šulcs.

ES finanšu ministri trešdien beidzot vienojās par Kopīgu mehānismu banku finanšu problēmu risināšanai (SRM), kas likvidēs grūtībās nonākušās bankas, pirms tās paspējušas nodarīt pārāk smagu postu.

SRM veido banku savienību kopīgi ar Vienotās uzraudzības mehānismu (SSM), ko pārraudzīs Eiropas Centrālā banka.

Trešdien panāktā vienošanās tiks iesniegta apstiprināšanai ES līderu samitā, kas norisināsies ceturtdien un piektdien, bet pēc tam nodrošinās pamatu pārrunām ar EP. Paredzams, ka šī sistēma darbību sāks no 2015.gada un pakāpeniski tiks ieviesta desmit gadu laikā.