Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas iedzīvotāji varēs braukt ar padomju laiku prezidenta limuzīniem

Tagad arī Krievijas ierindas pilsoņi sev varēs iegādāties jaunu padomju laiku prezidenta limuzīnu, aģentūru «RIA Novosti» informējis Krievijas prezidenta lietu pārvaldnieks Vladimirs Kožins.

«Tieši šī iemesla dēļ arī viss projekts tika uzsākts,» skaidroja Kožins, piebilstot, ka šobrīd tiek strādāts pie dažādu automobiļu modeļu izstrādes, kas būs pieejami plašam patērētāju lokam.

Prezidenta lietu pārvaldnieks stāstīja, ka ir jau redzējis automašīnas maketu un tas viņā radījis «zināmu optimismu». Viņš atteicās nosaukt konkrētus datumus, kad auto varētu nonākt tirdzniecībā vai tikt pievienots prezidenta autobāzei. «Tā būs laba mašīna, mēs to pasūtīsim un aktīvi izmantosim,» piebilda Kožins.

Iepriekš Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas vadītājs Deniss Manturovs bija solījis, ka automašīnu plašāka publika pirmo reizi varēs apskatīt 2014.gada sākumā. Kā pirmais tiks prezentēts sedana tipa auto, kas paredzēts arī kā prezidenta limuzīns. Manturovs informēja, ka ir izstrādāti arī mikroautobusa un apvidus auto modeļu maketi.

Projekts «Kortež», kura ietvaros tiks ražots jaunais auto, tika aizsākts jau 2012.gadā. Tam tika piešķirts budžets 12 miljardu rubļu jeb 19 miljonu latu apmērā. Vēlāk kļuva zināms, ka jaunais auto tiks ražots zem zīmola «ZIL», kas PSRS laikos bija paredzēts valsts augstāko ierēdņu pārvietošanai.