Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa: Nevienam nav šaubu, kuru premjera kandidātu gatavojas nosaukt prezidents

Premjera amata kandidāts, ko varētu piedāvāt Valsts prezidents Andris Bērziņš, ja partijas līdz 7.janvārim nespēs vienoties šajā jautājumā, varētu būt Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

«Man liekas, ka nevienam nav īpašu šaubu, kurš ir šis kandidāts, kuru prezidents gatavojas nosaukt 7.janvārī,» žurnālistiem sacīja Āboltiņa. Viņa piebilda - ja prezidents norādīja, ka šī cilvēka vārds jau izskanējis, tad nevajag «trīs reizes minēt».

Taujāta, vai tas varētu būt Riekstiņš, politiķe atbildēja: «Domāju, ka jā.»

Vienlaikus Āboltiņa uzsvēra, ka «Vienotība» neatsakās no savām tiesībām izvirzīt valdības vadītāja amata kandidātu, bet tas, visticamāk, notiks pēc Jaunā gada, lai būtu pārliecība, ka par kandidātu panākta vienošanās.

Atbildot uz jautājumu, vai par premjera amata kandidātu varētu virzīt kādu no «Vienotības» ministriem, Āboltiņa atzina, ka pašlaik partija «neskatās šajā virzienā». Viņa piebilda, ka arī diplomāti tika uzlūkoti kā iespējamās kompromisa figūras.

Komentējot iebildumus pret diplomāta Pētera Vaivara iespējamo kandidatūru, Āboltiņa sacīja: «Neiedomājami, ka cilvēks, kurš ir godam nesis Latvijas vārdu Japānā, Korejā, kurš kā valsts sekretāra vietnieks aizstāvējis ļoti daudzas valstij vajadzīgas lietas, šajā brīdī tiek uztaisīts kā «Saskaņas centra» ieliktenis.»

Politiķe arī sacīja, ka Vaivara kandidatūra nav oficiāli izvirzīta un nav arī oficiāli atsaukta, tomēr «tas pazemojums, kurš bija šajās dienās jāizcieš Vaivara kungam, nekādā veidā neveicinās, lai pieteiktos vēl kāds kandidāts».

Āboltiņa arī pieļauj, ka notiks saruna par »«Vienotības» dubultajiem standartiem». Viņa skaidroja, ka saruna varētu būt par «Vienotības» frakcijas dubultajiem standartiem, kas tiek izvirzīti pret potenciālajiem kandidātiem. Kā ziņots, «Vienotības» frakcijai bija «zināmas pārdomas un šaubas», ņemot vērā publiski pieejamo informāciju par Vaivaru.

Kā uzsvēra politiķe, jaunajai valdībai jāspēj radīt miera un pārliecības sajūtu, ka 11.Saeimā ievēlētie politiķi ir pelnījuši šos mandātus.

Sākotnēji arī «Vienotība» runājusi ar Riekstiņu par iespējamo valdības veidošanu, tomēr viņu šim amatam nevirzīja. Taujāta, vai «Vienotība» būtu gatava strādāt Riekstiņa vadībā, Āboltiņa teica, ka vēl pāragri runāt par to, «kas būs, ja būs».

Kā ziņots, Bērziņam esot padomā konkrēts premjera amata kandidāts, kuru piedāvāt partijām, ja tās nespēs vienoties līdz 7.janvārim, taču tas nebūšot nekāds pārsteigums, jo šī cilvēka vārds jau ir publiski izskanējis starp partiju apspriestajiem augstā amata potenciālajiem pretendentiem.

Bērziņš šorīt telekanālā LNT stāstīja, ka vakar ap pusdienas laiku «Vienotības» pārstāvji viņam ziņojuši, ka izskatot trīs potenciālos kandidātus premjera amatam.

No «Vienotības» rindām Bērziņa «favorīts numur viens» ir Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, kura galvenais pluss esot informētība un izpratne par aktuālajiem politikas procesiem.

Savukārt otrdien Latvijas Radio prezidents atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki, starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Riekstiņš un bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Vaivars.