Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izdzer pudeli <i>vodkas</i> un sēžas pie stūres, taču <i>iekrīt</i>

Lielbritānijas iedzīvotāji ir šokēti par kādu dzērājšoferi, kas nesaņēma cietumsodu par braukšanu dzērumā. 31 gadu vecā celtnieka Džozefa Harisona vadīto auto apturēja policija. Veicot alkohola testu, noskaidrojās, ka alkohola daudzums vīrieša elpā sešas reizes pārsniedz pieļaujamo normu, taču tiesa vīrietim piesprieda ar brīvības atņemšanu nesaistītu sodu, ziņo «Daily Mail».

Policija bija pamanījusi aizdomīgo braucēju uz vienas no Eseksas grāfistes šosejām. Harisons sēdēja pie darba darba auto stūres un, kā atklājās vēlāk, pirms brauciena vienatnē bija izdzēris veselu pudeli vodkas.

Policija vīrieša elpā konstatēja sešas reizes augstāku alkohola līmeni, nekā atļauts. Tiesa vīrietim piespieda nosacītu cietumsodu un trīs gadu auto vadīšanas aizliegumu. Viņš no tiesas zāles varēja doties mājās un tas saniknojis daudzus Lielbritānijas iedzīvotājus.

Tiesas spriedumu par apkaunojošu nodēvējusi 54 gadus vecā Džeina Džounsa, kuras dēlu nogalināja kāds dzērājšoferis, kad viņam bija 20 gadu. Viņu notrieca autovadītājs, kurš atļauto limitu bija pārsniedzis divas ar pusi reizes.

«Tiesas savos spriedumos vienmēr vadās pēc iznākuma. Jā, Harisons nevienu nenogalināja, bet viņš to būtu varējis izdarīt un tas ir būtiskākais. Viņš sešas reizes pārsniedza limitu, tas ir vienkārši absurdi » uzskata Džounsa. «Manuprāt viņam bija jānokļūst aiz restēm vismaz uz 16 nedēļām.»

Taču tiesas pārstāvji kritikai nepiekrīt. Viņi skaidro, ka šis ir smagākais sods, kādu tiesa līdzīgā gadījumā piespriedusi pēdējo 40 gadu laikā. «Mēs nevaram paļauties uz sabiedrības viedokli tik jūtīga jautājuma izvērtēšanā, mēs uzskatam, ka tiesa vīrietim piespriedusi samērīgu sodu,» teica tiesas pārstāvis.

Lielbritānijas likumi paredz, ka katram autobraucējam, kurš pārsniedzis 0,62 promiles, piemērojams 36 mēnešu braukšanas aizliegums.