Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Voika neplāno atgriezties «Delnas» padomes priekšsēdētājas amatā

Inese Voika neplāno atkal kļūt par «Delnas» padomes priekšsēdētāju, aģentūrai LETA apstiprināja pati Voika. Viņasprāt, «Delnas» padomei vajadzīgs jauns priekšsēdētājs.

Kā ziņots, uzņemoties līdzatbildību par Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas izveidošanas neveiksmīgo sākumu, darbu tajā pamet arī bijusī «Sabiedrības par atklātību - Delna» pārstāve Voika. Pirms tam gan Voika pārtrauca pildīt «Delnas» padomes priekšsēdētājas pienākumus, lai turpmāk pilnībā pievērstos Zolitūdes traģēdijas komisijas darbam.

Voika akcentēja, ka «Delnas» padomes priekšsēdētāja amats ir vēlēts amats, un biedri kopsapulcē ievēl padomes priekšsēdētāju. Voika sacīja, ka vadīt padomi bijis sabiedrisks amats un algu par to nav saņēmusi. Pēdējā gadā gan nācies strādāt intensīvāk, lai izveidotu jaunu «Delna» komandu.

Viņasprāt, pienācis laiks, kad arī padomei jāmainās, jo tas arī dod zināmu attīstību. Viņa vadītājas amatā esot bijusi 3,5 gadus, bet «Delnas» biedrs Voika būs arī turpmāk.

Jau ziņots, ka «Delnā» darbs pēc Voikas aiziešanas nemainīšoties, jo organizācijai esot jauna un spēcīga komanda. «Delnas» ikdienas darbu turpinās kolektīvs direktora Gundara Jankova vadībā.

Organizācijas padomē vēl ir korupcijas pētnieks Valts Kalniņš, atvaļināts aizsardzības un labas pārvaldības speciālists Jānis Ātrens, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš un žurnālists Pauls Raudseps. Voika bija «Delnas» padomes priekšsēdētāja kopš 2010.gada aprīļa, kā arī laika posmā no 1998. līdz 2004.gadam.

Jankovs sacīja, ka šis gads noslēgsies bez jauna padomes vadītāja. Lai ievēlētu jaunu «Delnas» padomes priekšsēdētāju, nepieciešams sasaukt biedru sapulci. Jautāts, vai Voika pēc darba pārtraukšanas sabiedriskajā komisijā varētu atkal kļūt par padomes vadītāju, Jankovs skaidroja, ka viņa varēs kandidēt, bet par to lems «Delnas» biedri. Padomes priekšsēdētāja pilnvaru termiņš ir viens gads.

«Delna» ir sabiedriska organizācija, kas kopš 1998.gada cenšas veidot atklātu, taisnīgu un demokrātisku sabiedrību, lai tā būtu brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās.