Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iežogotā Mežaparka «Elvi» īpašnieks vērsīsies Konkurences padomē

Mežaparkā esošā «Elvi» veikala īpašnieka uzņēmums SIA «Dominante AO» ir sagatavojis iesniegumu Konkurences padomei (KP) par veikala ēkas īpašnieka SIA «Madara 89» negodīgas konkurences prakses īstenošanu, biznesa portālam «Nozare.lv» stāsta «Dominante AO» pārstāvis Lauris Brikmanis.

«Esam sagatavojuši iesniegumu KP par SIA «Madara89» rīcību, nelikumīgi izspiežot no tirgus savus konkurentus,» informē Brikmanis, piebilstot, ka īpašu vērību aicinās pievērst faktam, ka KP šī gada decembrī ir iesniegts iesniegums, lūdzot atļaut «Madara89» un SIA «BAF» apvienošanos.

«Neskatoties uz mūsu vairākkārtējiem aicinājumiem pārtraukt nelikumīgo veikala telpu blokādi, ēkas īpašnieks ir atteicies to darīt, kaut gan veikalā atrodas gan darbinieku personīgās lietas, gan nomniekam piederošās iekārtas, kā arī preces, turklāt ik dienu tiek radīti jauni materiālie zaudējumi,» skaidro Brikmanis.

Ar iesniegumu KP plānots vērsties rīt, 20.decembrī.

Kā ziņots, 16.decembrī ēkas īpašnieks, apžogojot sev piederošo ēku, liedzis pieeju «Elvi» veikalam Viestura prospektā 35a, Rīgā. Veikala telpu platība ir 246 kvadrātmetri. Kā biznesa portālam «Nozare.lv» paskaidroja ēkas īpašnieka uzņēmuma «Madara 89» pārstāvis Edvīns Melnis, viss notiek likumīgi.

Bet 17.decembrī «Dominante AO» iesniedza prasību Valkas rajona tiesā, lūdzot atzīt par spēkā esošu nomas līgumu par veikala telpu iznomāšanu, kas noslēgts līdz 2020.gadam.

Ēkas īpašnieks «Madara 89» ir viens no zīmola «top!» franšīzes pārstāvjiem. Konkrēto ēku Viestura prospektā 35a uzņēmums iegādājās šī gada februārī. Nomas līgums par telpu iznomāšanu «Elvi» veikalam netika lauzts, īres maksājumi tika veikti laicīgi, atbilstoši 2010.gada 29.martā noslēgtajam līgumam ar iepriekšējo ēkas īpašnieku SIA «Trivest Real Estate», skaidroja Brikmanis.

«Dominante AO» ir vērsusies Valsts policijas Ziemeļu iecirknī.

Kā liecina «Firmas.lv» dati, «Dominantes AO» apgrozījums pērn bija 586 856 lati, bet peļņa - 31 003 lati. SIA «Dominante AO» dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu. «Dominantes AO» vienīgais īpašnieks ir Oļegs Minzars.

Savukārt SIA «Firma Madara 89», kas reģistrēta Smiltenē, dibināta 1993.gadā, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 29 400 latu un visas daļas pieder Egilam Butkam. 2012.gadu uzņēmums noslēdza ar 29,75 miljonu latu apgrozījumu un 1,78 miljonu latu pelņu.