Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saistībā ar ieslodzītā nāvi apcietina Centrālcietuma amatpersonu

Latgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi apcietinājumu Rīgas Centrālcietuma amatpersonai saistībā ar ieslodzītā nāvi septembra sākumā, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Otrai aizdomās turamajai amatpersonai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa materiāli ir izmeklēšanas noslēpums, tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanai, IeVP plašāku informāciju pagaidām nesniegs. IeVP gan norāda, ka amatpersonas tiek turētas aizdomās par sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar apcietinātā nāvi.

Jau ziņots, ka 16.septembra rītā Rīgas Centrālcietumā tika atrasts miris 1963.gadā dzimušais apcietinātais «A.P», kurš cietumā bija nokļuvis 13.septembrī no Valsts policijas.

Apcietinātais bija turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā. Viņu bija plānots izdot Somijas varas iestādēm.

IeVP par apcietinātā nāvi sāka kriminālprocesu, kā arī dienesta pārbaudi. IeVP iepriekš nenoliedza, ka vīrieša savaldīšanā, iespējams, ticis izmantots fizisks spēks.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja bijušais IeVP darbinieks un pašreizējais Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS), iespējamais narkokurjers Centrālcietumā ievietots vienā kamerā ar vēl vismaz desmit ieslodzītajiem un ticis piekauts līdz nāvei. No IeVP vadības Seržants uzzinājis, ka cietumā vīrietim sākusies delīrija lēkme, viņš izrāvies korpusa koridorā un meties bēgt, tāpēc cietumsargiem viņa apturēšanai nācies pielietot fizisku spēku.

Seržants arī pastāstīja, ka bojāgājušā brālis par narkotiku ievešanas gadījumu ir aizturēts un nonācis cietumā Somijā. Seržanta rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka abi brāļi narkotikas pārveduši bēdīgi slavenā Somijā ieslodzītā latviešu narkotiku kontrabandista Rolanda Priverta uzdevumā.