Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijusī Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja min savas atstādināšanas iemeslus

Nu jau bijusī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Rūta Valtere uzskata, ka viņas atstādināšana nebija pamata, un šāds lēmums saistīts ar atsevišķu cilvēku politiskajām interesēm.

Valtere aģentūrai LETA sacīja, ka no vienas puses, ja īpašnieks atstādināšanu uzskata par pareizu, tā ir viņa kompetence, taču no otras puses par pamatu atstādināšanai kalpoja atsevišķu personu intereses, kas saistītas, piemēram, ar jaunā slimnīcas korpusa būvniecību vai slimnīcas savienošanu ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU). «Nevienam nav noslēpums, ka viens no slimnīcas valdes locekļiem ieņem augstus amatus RSU,» piebilda Valtere.

Viņa atzina, ka vairākos jautājumos valdes locekļiem bijuši pilnīgi diametrāli pretēji uzskati, piemēram, jautājumā par RSU un slimnīcas apvienošanu. «Manuprāt, bez aprēķiniem un ekonomiska pamatojuma nevar vienkārši kaut ko savienot. Es gan nesaku, ka mans viedoklis ir pareizs un otram cilvēkam nepareizs. Šeit parādās politiskas intereses. Uzņēmuma vadībai ir jāvada uzņēmums, nevis jāplāno stratēģija, ko apvienot, savienot utt.,» viņa izteicās.

Valtere arī uzsvēra, ka par pamatu viņas atstādināšanai tiek izmantoti vēl nepārbaudīti fakti. «Kaut vai šis pats iesniegums Veselības ministrijā. Viss ir jāpārbauda un tikai pēc tam jāpieņem lēmums,» teica Valtere.

Viņa norādīja, ka jūtas lepna par paveikto slimnīcas valdes priekšsēdētājas amatā. «Mazāk nekā divu gadu laikā esam izkāpuši no ļoti lielas bedres. 2012.gada aprīlī, kad sākām strādāt, saņēmām slimnīcu ar 17 miljonu latu saistību nastu un nespēju tās segt. Būtībā tā bija maksātnespēja,» viņa sacīja. Turpretim pašlaik slimnīca esot uz stabila attīstības ceļa, tā atguvusi spēju pelnīt un spējot nomaksāt savus kredītus.

Savus nākotnes plānus Valtere aģentūrai LETA neatklāja. «Pašreiz skaļi apspriest tos nevēlētos,» sacīja atstādinātā slimnīcas vadītāja.

Kā ziņots, pērn RSU, kuras prodekāns Guntis Bahs ir Stradiņa slimnīcas valdes loceklis, ierosināja slimnīcu apvienot ar RSU. Augstskolas rektors Jānis Gardovskis tolaik izteicās, ka šādai idejai saknes meklējamas valdības deklarācijā. Vēlāk publiskās runas par iestāžu apvienošanu zaudēja aktualitāti.

Pagājušajā nedēļā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veica kratīšanu Valteres darba kabinetā. KNAB norādīja, ka decembra sākumā sākts kriminālprocess par kādas valsts ārstniecības iestādes amatpersonas iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā nonākušo informāciju, ziņoja, ka Valtere tiek turēta aizdomās par fiktīva līguma slēgšanu, kā rezultātā viņa tikusi pie 1000 latiem.

Vakar Stradiņa slimnīcas dalībnieku sanāksmē tika nolemts Valteri atstādināt no amata, savukārt valdes locekļi Eva Strīķe un Bahs atkāpās paši.