Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Glābējs un mācītājs par Zolitūdes traģēdiju: Visa nācija TV ekrānos bija spiesta skatīties nāvei acīs

Zolitūdes nelaimes sakarā mums atkal tika atgādināts, kur ir patiesās vērtības, uzskata ugunsdzēsējs glābējs un  viens no Mežaparka un Baldones luterāņu draudžu mācītājiem Ilmārs Rubenis.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» viņš uzsvēris, ka cilvēkiem būtu jānovērtē, ka tagad ir miera laiki, jānovērtē pieticība un tas, ko Dievs caur šo notikumu māca.

«Piedzīvojām brīdi, kad cilvēkiem it kā tiek izsists pamats zem kājām, un visa tauta, visa nācija bija spiesta TV ekrānos skatīties nāvei acīs. Zinot – tā nav reklāma; nav skaista filma; tā pat nav bēdīga filma. Tā ir informācija, kura ne tikai ziņo par kādu notikumu, bet liek aizdomāties par pašiem būtiskākajiem jautājumiem, par dzīvību un nāvi. Un nevis tikai par kādu citu cilvēku dzīvību, bet arī par savējo. Tas bija veikals, kurā mēs visi ejam, un katram ienāca prātā doma: es taču arī varēju tur būt,» stāsta Rubenis.

Viņš atzīst, ka šobrīd vissmagākais būs vainīgo «ķeršana».

«Vainīgo meklēšanu instinktīvi salīdzinām ar miera meklēšanu – notiesāsim vainīgos, atradīsim sistēmas kļūdas, un būs labi. Tie ir meklējumi pēc drošības, kura, protams, ir vajadzīga. Bet es kā garīdznieks jautāšu – vai cilvēks par savu drošību parūpējas līdz galam, jo nupat pieminētā ir tikai fiziska drošība. Bet jautājums, ko ikviens, trīs dienas skatoties acīs nāvei, sev apzināti vai neapzināti uzdeva, bija – kā būs ar mani? Šo jautājumu esam iemācījušies ikdienā veiksmīgi nolikt malā. Cik ļoti neērti cilvēki jūtas, kad jādomā par šiem dzīves eksistenciāliem jautājumiem,» klāsta Rubenis, norādot, ka atbildi var dot tikai Dievs.