Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Pasts mainīs latus pret eiro arī reģionos ar 400 iedzīvotājiem

Latvijas Pasts, sākot no 1.janvāra, sāks piedāvāt latu nomaiņu pret eiro 302 nodaļās, tai skaitā arī Kupravā Viļakas novadā un citos reģionos, kur iedzīvotāju skaits nepārsniedz 400, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» atklāja Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs.

«Apdzīvotās vietas ar mazāko iedzīvotāju skaitu, kur Latvijas Pasts mainīs latus pret eiro, būs Zeltiņos Alūksnes novadā, Dabrā un Mežmalā Dagdas novadā, Kupravā Viļakas novadā, Sēļos Mazsalacas novadā,» pastāstīja Salnājs un bilda, ka pasts ir viens no pirmajiem, kas jūt izmaiņas iedzīvotāju skaitā. Pēdējo trīs gadu laikā nepietiekamā iedzīvotāju skaita dēļ Latvijas Pasts 64 nodaļas bijis spiests likvidēt, tā vietā pasta pakalpojumus piedāvājot pašvaldības telpās. Šajās iestādēs valūtas maiņa gan piedāvāta netiks, norādīja Salnājs.

Tāpat bijušas arī vietas, kur pasta nodaļu vajadzējis pārcelt no mazāk apdzīvotas vietas uz kādu pilsētas centru, kur apdzīvotība nav salīdzinoši liela, bet klientu pieplūdumu latu maiņas laikā varot ievērojami palielināt blakus esošās transporta maģistrāles. Vajadzības gadījumā uz šādām vietām Latvijas Pasts nosūtīšot papildu darbiniekus no vairāku desmitu cilvēku lielās rezervistu grupas, pastāstīja Salnājs.

Uz jautājumu, kāda kopumā ir situācija ar iedzīvotāju aizplūšanu no Latvijas reģioniem, Salnājs atbildēja, ka, visdrīzāk, vēl vairākās vietās nāksies pāriet uz pasta pakalpojumu sniegšanu pašvaldības telpās. Savukārt citviet situācija esot uzlabojusies jaunu veikalu vai ražotņu atvēršanas dēļ un klientu pieplūdums pieaudzis.

Kā ziņots, Latvija nākamgad kļūs par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notiks saskaņā ar oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Latu maiņa pret eiro sāksies 2014.gada janvārī un notiks trīs mēnešus 302 Latvijas Pasta nodaļās, sešus mēnešus komercbankās un bez laika ierobežojuma Latvijas Bankā.