Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LLPA rosina diferencēt īpašuma iegādes vērtības slieksni Imigrācijas likumā

Lai veicinātu investīciju piesaisti arī reģionu pilsētām, Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) rosina diferencēt īpašuma iegādes vērtības slieksni Imigrācijas likumā, aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāve Maija Dulle-Sūniņa.

LLPA atzinīgi vērtē patlaban normatīvajos aktos paredzēto termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu, kas sekmē investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecībai. Asociācija nosūtījusi vēstuli Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai par likumprojektu «Grozījumi Imigrācijas likumā».

LLPA norāda, ka ieviestais nekustamo īpašumu iegādes vērtības sliekšņa teritoriālais sadalījums faktiski neveicina investīciju piesaisti un nekustamā īpašuma tirgu pārējās pilsētās, piemēram, Limbažos, Valmierā un citu lielāko Latvijas pilsētu teritorijās.

Lai veicinātu investīciju piesaisti arī Latvijas reģionu pilsētās, LLPA ierosina grozīt Imigrācijas likuma nekustamo īpašumu iegādes vērtības slieksni - 150 000 eiro apmērā - noteikt tikai Rīgā un Jūrmalā, bet pārējā Latvijas teritorijā noteikt vienotu nekustamo īpašumu iegādes vērtības slieksni 75 000 eiro, vienlaikus nosakot arī minimālo nepieciešamo nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību - 50 000 eiro apmērā Rīgā un Jūrmalā, bet pārējā Latvijas teritorijā 15 000 eiro.

Kopš 2010.gada, kad stājās spēkā attiecīgs tiesiskais regulējums, šī programma esot ļāvusi piesaistīt būtiskas investīcijas tieši Latvijas lielajās pilsētās. Minētā programma lielā mērā palīdzēja pārvarēt krīzi Latvijas tautsaimniecībā un izdzīvot vairākām ekonomikas nozarēm Latvijā.

«Latvijas lielo pilsētu pašvaldību vadītāji visi kā viens var apliecināt, ka termiņuzturēšanās atļauju programma patlaban ir viens no efektīvākajiem attīstības līdzekļiem, kas ļauj gan pašvaldībām, gan arī ģimenēm mazāk izjust smagās krīzes sekas. Šis apsvērums ir attiecināms ne tikai uz Rīgu, Jūrmalu, Jelgavu, bet arī uz vidējām un pat nelielām pilsētām,» uzsver LLPA izpilddirektors Māris Kučinskis.

Šā brīža aplēses liecinot, ka, pateicoties šai programmai, pēdējo gadu laikā Latvijas tautsaimniecībā ieguldīti vairāk nekā 400 miljoni latu. «Tādēļ, mūsuprāt, šī programma ir jāpilnveido, novēršot trūkumus, lai veicinātu investīciju piesaisti ne tikai Rīgā un Jūrmalā, bet arī citos Latvijas reģionos,» atzīmē Kučinskis.

LLPA arī atbalsta papildu iemaksas ieviešanu Ekonomiskās attīstības fondā, paredzot izņēmumu nenoteikt reģistrācijas termiņu tām termiņuzturēšanās atļaujām, kuras izsniegtas minētajā programmā.

LLPA dibināta 2001.gadā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir deviņas lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāti 5.decembrī galīgajā lasījumā apstiprināja Imigrācijas likuma grozījumus, mainot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas nosacījumus ārvalstu investoriem, kuri iegulda kapitālsabiedrībās.