Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs asi reaģē uz VARAM negatīvo atzinumu

«Varu nomierināt visus - rīdziniekiem solītās atlaides būs,» šādi Rīgas mērs Nils Ušakovs reaģējis uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) negatīvo atzinumu par biļešu reformu Rīgas sabiedriskajā transportā.

Ušakovs,saņemot VARAM negatīvo atzinumu, paudis pārliecību, ka pašvaldība izmantos savas tiesības un pieņems saistošos noteikumus vēlreiz tādā pašā redakcijā, kādā tie ir tagad.

«Šis VARAM atzinums ir tīrā veidā politika,» uzskata Ušakovs.

Ušakovs vēloties sagaidīt arī VARAM atzinumu par Siguldas gadījumu, kur tikko atkal nobalsoja par bezmaksas pilsētas transportu Siguldas iedzīvotājiem.

«Sagaidīsim atzinumu par Siguldu, sagaidīsim arī pilnvērtīgu ministru. Šis pienākumu izpildītājs, kas jaunajā valdībā noteikti nebūs ne VARAM vadītājs, ne ekonomikas ministrs, vienkārši nedrīkst pieņemt atbildīgus lēmumus. Mēs, protams, ja būs nepieciešams, atbilstoši procedūrai vērsīsimies Satversmes tiesā pret ministrijas rīcību, bet mēs tiesā sniegsim prasību arī pret Pavļutu. Viņš kā persona, kas ir parakstījusi šo papīru, personiski var radīt pašvaldībai zaudējumus, pieņemot šo politisko lēmumu. Un zaudējumus, ja tie būs, mēs no viņa piedzīsim. Man ir grūti saprast Pavļuta loģiku, kurš tik pat izmisīgi kā Sprūdžs cenšas piespiest rīdziniekus maksāt par braucienu 1,20 eiro, nevis 0,60 eiro,» paudis Ušakovs.

Ušakovs arī atgādina, ka janvārī un februārī brauciens Rīgas sabiedriskajā transportā visiem pasažieriem - kā rīdziniekiem, tā pārējiem braucējiem - maksās 0,60 eiro.

Jau ziņots, ka VARAM atzinusi par prettiesiskām vairākas normas Rīgas domes izdotajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.