Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins paraksta dekrētu par Hodorkovska apžēlošanu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstījis dekrētu par apcietinājumā turētā naftas uzņēmuma «Jukos» bijušā vadītāja Mihaila Hodorkovska apžēlošanu.

Kremlis informē, ka apžēlošanas dekrēts spēkā stājas jau šodien.

«Vadoties pēc humāniem apsvērumiem, es pasludinu, ka Mihails Borisovičs Hodorkovskis būtu jāapžēlo un jāatbrīvo no jebkādas turpmākas sodīšanas ieslodzījuma veidā. Šis dekrēts spēkā stājas parakstīšanas dienā,» teikts Putina parakstītajā un Kremļa publiskotajā dekrētā.

LETA jau vēstīja, ka Putins ceturtdien pēc preses konferences paziņoja, ka Hodorkovskis uzrakstījis lūgumu par apžēlošanu un tas tuvākajā laikā tiks apstiprināts.

«Mihailam Borisovičam [Hodorkovskim] atbilstoši likumdošanai bija jāuzraksta attiecīgais dokuments - lūgums par apžēlošanu. Viņš to nedarīja. Taču pavisam nesen viņš uzrakstīja tādu dokumentu un vērsās pie manis ar lūgumu par apžēlošanu,» žurnālistiem sacīja Putins.

Kā norādīja Putins, Hodorkovskis brīvības atņemšanas vietās jau pavadījis vairāk nekā desmit gadus.

«Saņēmis nopietnu sodu. Viņš atsaucas uz humāniem apsvērumiem, viņam ir slima māte. Es domāju, ka, ņemot vērā šos apstākļus, var pieņemt atbilstošu lēmumu un tuvākajā laikā tiks parakstīts rīkojums par viņa apžēlošanu,» sacīja Putins.

Tikmēr laikraksts «Kommersant» piektdien ziņoja, ka Hodorkovskis apžēlošanu Putinam lūdzis drošības dienestu spiediena ietekmē.

Kā liecina izdevuma rīcībā nonākusī informācija, ar Hodorkovski nesen runājuši Krievijas drošības dienestu pārstāvji.

Viņi Hodorkovskim teikuši, ka viņa mātes veselības stāvoklis pasliktinās, un brīdinājuši ieslodzīto par viņam draudošo trešo krimināllietu.

Hodorkovska mātei atklāts vēzis.

«Šī saruna, kas noritēja bez advokātu klātbūtnes, piespieda Mihailu Hodorkovski vērsties pie prezidenta,» norāda laikraksts.