Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV aicina anulēt MTG licenci un sola hokeju nodrošināt brīvā ēterā

Latvijas Televīzija aicina anulēt uzņēmumam «Modern Times Group» (MTG) piešķirto olimpisko spēļu hokeja translēšanas licenci, tā «Apollo» pastāstīja LTV pārstāve Laura Brokāne.

Saistībā ar oficiālu grupas aiziešanu no Virszemes apraides MTG nespēj izpildīt licences obligātos nosacījumus - pārraidīt hokeja spēles brīvā ētera televīzijā, paudusi LTV.

Kā liecina informācija publiskajā telpā, MTG grupa ir uzsākusi pārrunas par šo tiesību nodošanu trešajai pusei, kas ir pretrunā ar starptautiskās licences pamata noteikumiem un var novest pie tā, ka licence tiek anulēta un Latvijas skatītājam hokeja spēles no Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos vispār nav pieejamas. Šādas komerctelevīziju rīcības rezultātā tiek būtiski pārkāpti licences deklarētie noteikumi.

Starptautiskā tendera noteikumu ignorēšana nodara būtisku zaudējumu gan sabiedriskajam medijam, kas arī bija gatavs nodrošināt hokeja pārraidīšanu, gan visai Latvijas sabiedrībai kopumā. Latvijas Televīzija uzskata, ka šajā gadījumā tiek pārkāptas godīgas konkurences normas.

Atgādinām, ka Ziemas Olimpisko spēļu Sočos pārraidīšana notiek, pamatojoties uz licences noteikumiem. Tiesības pārdot 2014. un 2016. gada Olimpisko spēļu licenci Latvijas teritorijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) deleģēja starptautisko kompāniju «Sportfive», kas organizēja tenderi raidtiesību iegādei.

Saskaņā ar tendera rezultātiem Latvijas Televīzija ieguva tiesības pārraidīt brīvā ētera televīzijā visu olimpisko spēļu notikumus, izņemot hokeju. Tiesības uz hokeja turnīra pārraidīšanu brīvā ētera televīzijā bez tiesībām sublicencēt trešajām pusēm ieguva MTG.

Ņemot vērā šo situāciju, Latvijas Televīzija ir vērsusies pie kompānijas «Sportfive» ar pretenziju un aicinājumu anulēt Olimpisko spēļu tendera rezultātus sadaļā, kas attiecas uz hokeja spēļu pārraidīšanu, jo otrs tendera dalībnieks acīmredzot nespēj izpildīt izvirzītās prasības. Latvijas Televīzija izsaka gatavību pārraidīt Olimpisko hokeja turnīru, nodrošinot brīvā ētera apraidi.

Jebkuri MTG grupas centieni iesaistīt hokeja spēļu pārraidīšanai trešo pusi ir neleģitīmi, jo šādas sublicencēšanas iespējas liedz tendera noteikumi.

Latvijas Televīzija izsaka neizpratni par MTG grupas rīcību, kas ir pretrunā ar godīgas konkurences pamatprincipiem, tādēļ esam nolēmuši vērsties pie «Sportfive» pēc minētās situācijas skaidrojuma, kā arī vērsīsimies SOK un LOK ar aicinājumu anulēt hokeja translācijas licenci uzņēmumam MTG.

VSIA «Latvijas Televīzija» valde par radušos situāciju mediju tirgū un MTG rīcību, kuru LTV uzskata par nepieņemamu, vērsīsies NEPLP (Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē), lai aicinātu nepieļaut negodprātīgu un pret Latvijas skatītāju interesēm vērstu rīcību.