Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Swedbank» ziņo par būtisku notikumu bankas vēsturē

Šonedēļ reģistrēta diena, kad skaidras naudas iemaksa «Swedbank» bankomātos pirmo reizi pārsniedza skaidras naudas izmaksu apjomu - dienā iemaksāti 4,7 miljoni latu, bet izmaksāti - četri miljoni latu.

«Tas ir būtisks notikums, ja vērtējam no sabiedrības finanšu paradumu viedokļa, jo digitālie pakalpojumi arī finanšu jomā kļūst par populārākajiem,» norāda «Swedbank» valdes loceklis un eiro projekta patrons Ģirts Bērziņš.

Jau visu šo gadu ir vērojams, ka cilvēki ļoti strauji maina paradumus un arvien biežāk izvēlas ērtākus un izdevīgākus pašapkalpošanās kanālus, tostarp bankomātus. Vienlaikus samazinās skaidras naudas darbību īpatsvars filiālēs. Jau septembrī klienti 95,3% no visu skaidras naudas iemaksu skaita veica tieši bankomātos, nevis filiālēs, liecina «Swedbank» dati.

«Savukārt eiro ieviešanas tuvošanās veicina lēmumu noguldīt latu pārpalikumus banku kontos, jo tādējādi pāreja uz eiro sanāk visērtākā. Tas atspoguļojas arī bankas pakalpojumu lietošanas statistikā - nedēļas laikā iemaksātās naudas apjoms pieaudzis par 75%,» informē Bērziņš.

«Ir skaidri redzams, ka uz bankomātiem un filiālēm tiek nesta ilgi malā nolikta nauda, kas bieži vien ir saburzīta, iedzeltējusi u.tml. Turklāt tendence, ka ar bankomātiem tiek aizstātas tieši filiāļu aktivitātes, ir acīmredzama - cilvēki iet pie iemaksas aparātiem un savus ietaupījumus uztic tiem,» papildina Bērziņš.

Viņš īpaši atzīmē, ka aktīvi bankomātu lietotāji ir arī seniori. «Redzēju, ka klienti seniori aktīvi izmanto mūsu darbiniekus, lai ierāda, kā jālieto iemaksas aparāts - acīmredzami daudzi uzsāk tos lietot tieši šajā laikā,» secina bankas pārstāvis.

«Swedbank» preses sekretāre un eiro projekta komunikācijas vadītāja Kristīne Jakubovska atzīmēja, ka arī mazie uzņēmumu izmanto iespēju iemaksāt latu banknotes iemaksu automātos kā alternatīvu iespēju inkasācijai vai bankas filiāles apmeklējumam.

Pagaidām gan nav skaidri zināms, vai šāda apmēra skaidras naudas iemaksa bankomātos piesaistīs likumsargu uzmanību. Prokuratūras pārraudzībā esošais Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests regulāri visu gadu pievērš uzmanību aizdomīgiem atsevišķiem gadījumiem. Ja dienestam ir aizdomas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, šī informācija tiek nosūtīta tiesībsargājošām iestādēm, aģentūrai LETA teica prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Šogad tiesībsargājošām iestādēm ir nosūtīti 259 materiāli par aizdomīgiem gadījumiem. Savukārt 122 gadījumos ir notikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu iesaldēšana, kas kopumā ir vairāk nekā 15 miljoni latu, norādīja Šēnberga.