Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hodorkovskis atbrīvots no cietuma

Bijušais naftas uzņēmuma «Jukos» vadītājs Mihails Hodorkovskis piektdien atbrīvots no apcietinājuma.

«Ap plkst.12.20 (plkst.10.20 pēc Latvijas laika) Mihails Hodorkovskis iznāca no cietuma,» ziņu aģentūrai «Interfax» pavēstījis kāds vārdā neminēts informācijas avots.

Hodorkovskis, kurš savulaik bija bagātākais cilvēks Krievijā, cietumsodu izcieta kolonijā netālu no Segežas pilsētas Karēlijas ziemeļu daļā.

Krievijas amatpersonas Hodorkovska atbrīvošanu no apcietinājuma vēl nav oficiāli apstiprinājušas.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstīja dekrētu par Hodorkovska apžēlošanu.

«Vadoties pēc humāniem apsvērumiem, es pasludinu, ka Mihails Borisovičs Hodorkovskis būtu jāapžēlo un jāatbrīvo no jebkādas turpmākas sodīšanas ieslodzījuma veidā. Šis dekrēts spēkā stājas parakstīšanas dienā,» teikts Putina parakstītajā un Kremļa publiskotajā dekrētā.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Platonu Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu. Bija paredzēts, ka Hodorkovskis varētu iznākt brīvībā 2014.gada augustā.

Novērotāji pieļauj, ka Hodorkovskis apžēlots, pirms februāri gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm cenšoties mazināt starptautisko kritiku par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā.

Tikmēr laikraksts «Kommersant» piektdien ziņoja, ka Hodorkovskis apžēlošanu Putinam lūdzis drošības dienestu spiediena ietekmē.

Kā liecina izdevuma rīcībā nonākusī informācija, ar Hodorkovski nesen runājuši Krievijas drošības dienestu pārstāvji.

Viņi Hodorkovskim teikuši, ka viņa mātes veselības stāvoklis pasliktinās, un brīdinājuši ieslodzīto par viņam draudošo trešo krimināllietu.

Hodorkovska mātei atklāts vēzis.

«Šī saruna, kas noritēja bez advokātu klātbūtnes, piespieda Mihailu Hodorkovski vērsties pie prezidenta,» norāda laikraksts.