Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

2.janvārī Latvijā ieradīsies Ilvess, lai iegādātos savu iecienīto saldējumu

Nākamā gada sākumā, 2.janvārī vizītē Latvijā ieradīsies Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, portālu «Apollo» informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Pēc Eiropas Savienības Padomes lēmuma uzņemt Latviju eiro zonā Igaunijas prezidents Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam izteica ierosinājumu 2014.gada sākumā ierasties Rūjienā, lai simboliski sveiktu Latviju ar nozīmīgo notikumu un, norēķinoties ar eiro, iegādātos savu iecienīto saldējumu. Latvijas prezidents apsveica kaimiņvalsts vadītāja ideju un abas puses vienojās, ka tā jāīsteno jau 2.janvārī.

«Pateicos Igaunijas prezidentam par viņa personīgo lielo atbalstu Latvijai ceļā uz eiro zonu, kā arī Igaunijas institūcijām par piedāvāto vērtīgo pieredzi un ekspertīzi, kura tika iegūta, Igaunijai iestājoties eirozonā 2011.gadā,» atzīst Bērziņš.

Rūjienas apmeklējuma laikā plānota abu prezidentu divpusējā tikšanās, kuras laikā tiks pārrunātas Baltijas valstu ciešākas sadarbības iespējas, bet dāvanā Igaunijas prezidentam Bērziņš pasniegs Latvijas eiro monētu komplektu.

Vizītes turpinājumā plānota Rūjienas saldējuma iegāde un Latvijas un Igaunijas prezidenta darba pusdienas.