Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidenta kundze atklās Ziemassvētku labdarības koncertu Rīgas Domā

25.decembrī plkst. 15:00 Rīgas Domā notiks Ziemassvētku labdarības koncerts «Apsnieg eņģeļu koks», kas veltīts bērniem, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe. Koncertu ievadīs svētbrīdis, kurā uzrunu teiks Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma, informēja Dr.Anda Jansone, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja.

Labdarības pasākumā ieeja būs par ziedojumiem paliatīvājā aprūpē esošajiem bērniem. Latvijā ir aptuveni 150 neizārstējami slimu bērnu, kuriem nepieciešama ne vien medicīniska palīdzība, bet arī specifiska kopšana un uzturs. Diemžēl valsts ieguldījums šo bērnu kopšanā nav pietiekams. Piemēram, netiek apmaksāti specifiskās pārtikas izdevumi, kas vienam bērnam mēnesī ir aptuveni 150 latu. «Jāņem vērā, ka slimo bērnu kopšana no vecākiem prasa gan pastāvīgas rūpes, gan daudz laika, līdz ar to vecāki nevar strādāt pilnu darba slodzi, un tas rada finansiālas grūtības pilnībā nodrošināt slimo bērnu aprūpes vajadzības. Taču atbalsts vajadzīgs visām paliatīvās aprūpes bērnu ģimenēm, jo viņiem visiem ikdiena ir smaga un aizrit, sadzīvojot ar bērna slimības radītajiem ierobežojumiem. Daudziem bērniņiem tas nozīmē, piemēram, gadiem ilgu speciāla uztura un medikamentu saņemšanu, ierobežotas pārvietošanās iespējas vai pat nekustīgu gulēšanu gultā», stāsta dr. Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības vadītāja, dr. Anda Jansone.

Ziemassvētku labdarības koncerts «Apsnieg eņģeļu koks» Rīga Domā notiek pirmo reizi. Taču tā organizatori - Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība un Rīgas Doms - to vēlas izveidot par tradīciju, kas ik gadu Ziemassvētkos koncertā pulcē tos cilvēkus, kuri vēlas dalīties savā līdzcietībā. Koncertā skanēs Ziemassvētku melodijas mecosoprāna Ilonas Bageles, ērģelnieces Edītes Alpes un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņu izpildījumā.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir sabiedriska organizācija, kas jau 15 gadus ģimenēm ar neizārstējami slimiem bērniem nodrošina nepārtrauktu palīdzību un kompleksu pieeju slimībai - slimības simptomu kontroli, psiholoģisku, sociālu un garīgu aprūpi. Biedrība psiholoģiski atbalsta ģimenes arī pēc bērniņa aiziešanas aizsaulē. Koncerts tiek organizēts EEZ projekta «Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības darbības stiprināšana»