Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemas Saulgrieži Odzienas muižā

22.decembrī pl. 14:00 muižas saimnieki sadarbībā ar Pļaviņu novada pašvaldību aicina ikvienu interesentu no tuvienes un tālienies labi pavadīt laiku jautrās ķekatnieku izdarībās, rotaļās un dančos ap ugunskuru, un piedzīvot īstus ziemas Saulgriežus, informēja Juris Berže.

Svētku rituālu norisi tautas mūzikas pavadībā pārraudzīs pieredzējuši un zinoši vadītāji - Iveta un Vidvuds Medeņi, kuri ziemas Saulgriežu kulminācijā aicinās nomest aizejošā gada nastu, piedaloties bluķa vilkšanā ap muižas parku. Papildus apmeklētāju izklaidei darbosies amatnieku tirdziņš, bet karstus ēdienus un dzērienus no lielajiem saimes katliem piedāvās īsta lauku virtuve! Svinību viesi aicināti ierasties budēļu maskās. Labāko un atraktīvāko masku īpašniekiem žūrija pasniegs balvas.

Pēdējos gados muižas ansamblis tiek sakārtots, ēkas atjaunotas, bet pils parks kļuvis par iecienītu gadskārtu svētku sarīkojumu vietu, kas pulcē līksmotājus no tuvienes un tālienes gan Jāņos, gan Lieldienās, gan ziemas Saulgriežos! Gandarījums par sakopto apkārtni un kultūrvidi ir ne vien muižas īpašniekiem, bet arī Odzienas iedzīvotājiem, kā arī Pļaviņu novada pašvaldībai, kura Odzienas muižā saskata ievērojamu kultūras un tūrisma apskates objektu.

Braucot no Pļaviņām uz Ērgļiem, vietā kur Daugavas ieleja strauji pāriet Vidzemes augstienē, jau kopš seniem laikiem atrodas Odzienas muižas ansamblis ar parku, daudzām ēkām un lepnu neogotisku pili, kuras pirmsākumi skaitāmi jau no 1455.gada. Pašreizējā muižas ēka ir celta 19.gadsimta vidū Rūdolfa Fridriha Adriana fon Brimmera, taču tapusi nodedzināta 1905. gada nemieru laikā un pēcāk pilnībā nav atjaunota. Šobrīd notiek darbi, lai reiz greznā neogotikas ēka atkal paceltos savā sākotnējā spožumā.