Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Freivalds izvirza savu kandidatūru premjera amatam

Bijušais AS «Pasažieru vilciena» (PV) valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds nosūtījis pieteikumu visām Saeimas frakcijām, kurā lūdz viņu nominēt Ministru prezidenta amatam.

Freivalds norāda, ka jauna premjera amata kandidātu atlase arvien vairāk liecina par politisko mazspēju, un šobrīd netiek piedāvāts neviens spēcīgs kandidāts, kas uzņemtos pildīt Valsts prezidenta Andra Bērziņa dotos uzdevumus. Turklāt, valdības vadīšana tiek vērtēta kā īstermiņa uzdevums priekšvēlēšanu gaisotnē, nevis kā valstiski atbildīgs amats.

Freivalds uzskata: gan Bērziņš, gan sabiedrība vēlas redzēt Latvijas un tās reģionu stratēģisko mērķu noteikšanu. Valsts iedzīvotāji vēlas sajust reālu dzīves apstākļu uzlabošanos. Pensionāriem, medmāsām, policistiem, pedagogiem un citiem sabiedriskā sektora darbiniekiem ir jāsaņem pienācīgi līdzekļi, lai uzturētu sevi un savas ģimenes.

«Latvijā ir jāveic mērķtiecīgas investīcijas infrastruktūras objektos un iedzīvotājiem jānodrošina pienācīgi ceļi, pa kuriem nokļūt uz skolām un bērnudārziem, uz un no darba, uz slimnīcu un poliklīniku. Latvijas valdībai ir jārūpējas par nacionālo kapitālu un tā pieaugumu, nevis Latviju kā globālo korporāciju un ārvalstu banku koloniju. Latvijas uzņēmējiem, viņu darbiniekiem ir jājūtas drošiem par savām ģimenēm, savu biznesu un stabilu nodokļu sistēmu. Latvijā ir jāveido tāda politiskā vide, kurā valsts pārvalde ieklausīsies Latvijas cilvēku, tai skaitā sabiedrisko organizāciju, interesēs un kurā strādās saprātīgi cilvēki. Visbeidzot, valdība ir jāvada tādiem valstsvīriem, kuriem Latvija ir kas vairāk par rūtiņām finanšu tabulās un kuri cienīs un gādās par visiem Latvijas cilvēkiem,» paziņojumā norāda Freivalds.

Freivalds uzskata, ka viņa līdzšinējā pieredze un zināšanas, strādājot valsts pārvaldē, gan vadot Satiksmes ministriju kā valsts sekretāram, gan gūtā plašā pieredze ieņemot vadošus amatus lielos valsts uzņēmumos ir pietiekamas, lai atbilstu prezidenta izvirzītajiem kritērijiem ieņemt šādu amatu.

Jāatgādina, ka pagājušā gada maijā toreizējais PV valdes priekšsēdētājs Freivalds pameta darbu skandalozā vilcienu iepirkuma dēļ.