Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pavļuts gatavs RD sabiedriskā transporta bardaku apspriest tiesā

Ja Rīgas dome vērsīsies tiesā pret vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītāju Danielu Pavļutu, viņš ir gatavs atbildēt par saviem un ministrijas izteikumiem un pieņemto lēmumu, medijiem atklāja ministrs.

Pēc Pavļuta domām, Rīgas domē ir daudz nekārtību un pašvaldības rīcībā vairāki normu pārkāpumi, lemjot par biļešu reformu Rīgas sabiedriskajā transportā. «Rīgas domes rīcībā nav nekādas loģikas. Šogad tā dotācijās saņēma 59 miljonus latu, nākamgad saņems tikpat - biļešu politika mainās, bet dotācijas nē,» norādīja ministrs, uzsverot, ka šis dotāciju apjoms pārsniedzot vairāku Latvijas pilsētu gada budžeta apjomu.

«Domes rīcība rada jucekļa sajūtu, jo tiek runāts par atlaidēm, bet ne par būtību, ka šis viss tiek darīts, lai cilvēki deklarētos Rīgā,» savu viedokli pauda Pavļuts, norādot, ka galvaspilsētas domes finansēšanā esot jāpanāk daudz lielāka caurredzamība. Pēc ministra domām, tas parādītu, ka zaudējumi patiesībā tiek nodarīti pašiem rīdziniekiem, jo, neskatoties uz biļešu cenu pacelšanu, dotāciju apjoms nemainoties.

Kā ziņots, neskatoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) negatīvo atzinumu par biļešu reformu Rīgas sabiedriskajā transportā, Rīgas pilsētas pašvaldība izmantos savas tiesības un pieņems saistošos noteikumus vēlreiz tādā pašā redakcijā, kādā tie ir tagad, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

«Varu nomierināt visus - rīdziniekiem solītās atlaides būs,» uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC). VARAM atzinums, viņa ieskatā, ir «tīrā veidā politika».

Ušakovs arī izsakās, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts būs personīgi atbildīgs par «šo politisko lēmumu». Ja būs nepieciešams, Rīgas dome vērsīšoties Satversmes tiesā pret ministrijas rīcību un iesniegs tiesā prasību arī pret Pavļutu.

Pavļuts par Ušakova izteikumiem uzzinājis no medijiem, personīgi nekādu informāciju no Rīgas mēra viņš neesot saņēmis. Ja vēršanās pret VARAM un viņu notiek tiesiskā ceļā, Pavļuts ir gatavs atbildēt, jo Ušakova izteikumos saskata tikai populismu. «Ja tas ir veids, kā pārrunāt bardaku, kas Rīgas domē notiek attiecībā uz transportu, tad varam to apspriest tiesā,» teica Pavļuts.

Jau vēstīts, ka VARAM atzinusi par prettiesiskām vairākas normas Rīgas domes noteikumos par diferencētu biļešu cenu sabiedriskajā transportā un pieprasa tās atcelt, aģentūru LETA informēja ministrijā.

VARAM secinājusi, ka, nosakot diferencētu maksu par sabiedrisko transportu, ir pārkāpts cilvēku vienlīdzības princips, kas ir viena no cilvēku pamattiesībām. Šis princips liedz valsts institūcijām izdot tādas normas, kas bez saprātīga pamata pieļauj atšķirīgu attieksmi pret personām, kuras atrodas vienādos apstākļos.