Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rodmens sācis trenēt Ziemeļkorejas izlasi paraugspēlei pret NBA veterāniem

Populārais ASV basketbola veterāns Deniss Rodmens sācis gatavot Ziemeļkorejas spēlētājus paraugspēlei pret NBA veterāniem, kas notiks janvārī - valsts līdera Kima Čenuna dzimšanas dienā. 

Pirmie treniņi notika piektdien, lai gan Rodmens nav pārliecinājis ASV komandu, ka doties uz Ziemeļkoreju ir droši.

Paraugspēle ieplānota 8. janvārī, taču daži no 12 amerikāņu basketbolistiem ir nobijušies braukt uz Ziemeļkoreju. Tiesa, pagaidām vēl nav zināms, kāds varētu būt ASV komandas sastāvs.

«Viņiem joprojām ir bail braukt, taču es viņiem saku, lai pārstāj baiļoties. Šeit valda mīlestība,» uzskata Rodmens. «Zinu, cik trausla ir politiskā situācija, taču tajā nevēlos iedziļināties, jo šeit esmu bērnu, šīs un savas valsts, kā arī visas pasaules dēļ.»

Rodmens pavēstīja, ka drīzumā gatavojas nosaukt Ziemeļkorejas sastāvu, turklāt vēlas aizvadīt maču arī jūnijā. Katram no basketbolistiem, ko sastāvam izvēlēsies bijusī NBA zvaigzne, Rodmens apsolījis jaunu kroseņu pāri.

«Runa nav par uzvaru vai zaudējumu. Tā ir par divu valstu saticību,» pauda Rodmens. Paredzēts, ka pirmajā puslaikā ASV spēlēs pret Ziemeļkoreju, bet otrā mača daļā komandas jau būs miksētas.

Kā ziņots, šī gada sākumā, viesojoties Ziemeļkorejā, Rodmens pēc Ziemeļkorejas un ASV basketbola komandu spēles, ko vēroja kopā ar Kimu Čenunu, paziņoja, ka Ziemeļkorejas līderis ieguvis draugu uz mūžu.

Vairāki komentētāji pauda uzslavas par komunikāciju Ziemeļkorejas un ASV pārstāvju starpā, kas tik prominentā līmenī tikpat kā nenotiek, tomēr vairumā ASV masu mediju Rodmens tika izsmiets. Mediji arī kritizēja NBA veterānu, ka viņš ignorē Ziemeļkorejas cilvēktiesību pārkāpumus un iedrošina vienu no pasaules visrepresīvākajiem režīmiem.