Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hodorkovskis pēc atbrīvošanas izlidojis uz Vāciju

Piektdien no apcietinājuma atbrīvotais bijušais naftas uzņēmuma «Jukos» vadītājs Mihails Hodorkovskis izlidojis uz Vāciju, pavēstīja Krievijas Federālā sodu izciešanas dienesta preses birojs.

«Atbrīvojoties Hodorkovskis vērsās ar personīgu lūgumu noformēt dokumentus izbraukšanai uz ārzemēm. Pēc atbrīvošanas viņš izlidoja uz Vāciju, kur ārstējas viņa māte,» paziņoja dienests.

Informāciju, ka Hodorkovskis izlidojis uz Vāciju, apstiprinājis avots Vācijas policijā.

Savukārt žurnāls «Der Spiegel» raksta, ka Hodorkovskis nedomā uzturēties Vācijā un tālāk dosies uz Šveici.

Hodorkovskis, kurš savulaik bija bagātākais cilvēks Krievijā, cietumsodu izcieta kolonijā netālu no Segežas pilsētas Karēlijas ziemeļu daļā.

Laikraksta «Kommersant» speciālkorespondents Iļja Barabanovs tviterī ierakstījis, ka telefoniski sazinājies ar Hodorkovska māti Marinu un viņa teikusi, ka atrodas Krievijā.

«Jukos» bijušā vadītāja advokāti par sava klienta atrašanās vietu neko nesaka.

Vācijas vēstniecība Krievijā atsakās komentēt jautājumu, vai Hodorkovskim ir izsniegta vīza, laikrakstam apliecināja vēstniecības preses atašejs Kristīne Althauzere.

Barabanovs savā tvitera mikroblogā atstājis šādu ierakstu: «Atkal runāju ar MBH mammu. Viņa ir Krievijā, klausās radio, grasās lidot uz Vāciju, ja info apstiprināsies.» MBH ir Hodorkovska iniciāļi.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstīja dekrētu par Hodorkovska apžēlošanu.

«Vadoties pēc humāniem apsvērumiem, es pasludinu, ka Mihails Borisovičs Hodorkovskis būtu jāapžēlo un jāatbrīvo no jebkādas turpmākas sodīšanas ieslodzījuma veidā. Šis dekrēts spēkā stājas parakstīšanas dienā,» teikts Putina parakstītajā un Kremļa publiskotajā dekrētā.

2005.gadā Hodorkovskis kopā ar līdzapsūdzēto Platonu Ļebedevu tika notiesāts par izvairīšanos no nodokļiem un krāpšanu. 2010.gada decembrī Hodorkovskis un Ļebedevs tika notiesāti par 200 miljonu tonnu naftas piesavināšanos un iegūtās peļņas legalizēšanu. Bija paredzēts, ka Hodorkovskis varētu iznākt brīvībā 2014.gada augustā.

Novērotāji pieļauj, ka Hodorkovskis apžēlots, pirms februāri gaidāmajām Soču olimpiskajām spēlēm cenšoties mazināt starptautisko kritiku par cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā.

Tikmēr laikraksts «Kommersant» piektdien ziņoja, ka Hodorkovskis apžēlošanu Putinam lūdzis drošības dienestu spiediena ietekmē.

Kā liecina izdevuma rīcībā nonākusī informācija, ar Hodorkovski nesen runājuši Krievijas drošības dienestu pārstāvji.

Viņi Hodorkovskim teikuši, ka viņa mātes veselības stāvoklis pasliktinās, un brīdinājuši ieslodzīto par viņam draudošo trešo krimināllietu.

Hodorkovska mātei atklāts vēzis.

«Šī saruna, kas noritēja bez advokātu klātbūtnes, piespieda Mihailu Hodorkovski vērsties pie prezidenta,» norāda laikraksts.