Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: Arī Latvijai banku savienība ir būtiska

Eiropas Savienības (ES) līderu apstiprinātā banku savienības vienošanās Latvijai ir būtiska, jo Latvija no 1.janvāra pievienojas eirozonai, ES samita noslēgumā pavēstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Premjerministrs sacīja, ka Latvijai arī būtu svarīgi, lai, aprēķinot valstu iemaksas mehānismā, tiktu ņemts vērā valstu iekšzemes kopprodukta (IKP) līmenis uz vienu iedzīvotāju.

Komentējot reitingu aģentūras «Standard and Poor's» samazināto kredītreitingu ES, Latvijas premjers skaidroja, ka tas lielā mērā saistīts ar atsevišķu Eiropas valstu sarežģīto situāciju.

Attiecībā uz Eiropas centrālās bankas (ECB) gaidāmo banku darbības izvērtēšanu Dombrovskis neprognozēja Latvijas bankām sarežģījumus tā dēvēto stresa testu pārvarēšanā.

ES līderi sanāksmē apsprieduši arī Austrumu partnerības samita iznākumu, kam ir arī ģeopolitiskas sekas.

Pēc Dombrovska sacītā, ES nepieciešams koncentrēties uz to, kā tālāk realizēt Austrumu partnerības programmu, jo nevienu valsti nevar piespiest noslēgt asociāciju līgumu. Vienlaikus nepieciešams arī sekot līdzi, vai Austrumu partnerības valstis pilda savas saistības.

Premjerministrs atzina, ka aizvadītā sanāksme viņam ir simboliska, jo šis viņam ir bijis pēdējais ES samits premjerministra amatā, kā arī Latvijai šis ir bijis zīmīgs samits, jo norisinājās pirms eiro ieviešanas.

Samita iesākumā Dombrovskis izmantoja iespēju uzdāvināt Eiropas valstu līderiem Latvijas jaunās eiro monētas, pretī saņemot daudz iedrošinājumu no saviem kolēģiem, kā arī pateicību par līdzšinējo sadarbību.